Novinky

Po pochybnostiach o budúcnosti Alibaby spoluzakladateľ Joe Tsai hovorí: „Sme späť“

0 0

Trader pracuje na pozícii, kde sa Alibaba obchoduje na burze cenných papierov v New Yorku (NYSE) v New Yorku, USA, 28. marca 2023. REUTERS/Brendan McDermid

Brendan Mcdermid | Reuters

Čínsky gigant elektronického obchodu Ali Baba je späť na ceste stať sa top hráčom na trhu po období tlaku, povedal spoluzakladateľ Joe Tsai Emily Tan v piatok v exkluzívnom rozhovore pre CNBC.

Otázky o budúcnosti Alibaby namontovali po sérii vnútorné zmenya zošrotované IPO cloud computingu a konkurencia pre jej hlavnú činnosť v oblasti elektronického obchodu.

Dlhoročné monštrum v čínskom svete online nakupovania čelilo v posledných rokoch väčšej konkurencii, keďže spotrebitelia, ktorí si uvedomujú náklady, sa obracajú na tovar s nižšou cenou. Holdings PDDa uprostred nárastu predaja živého vysielania na Douyin, čínskej verzii TikTok, ktorú vlastní ByteDance.

“Teraz s reštrukturalizáciou a s novým vedením sa cítime oveľa istejšie v umiestnení ako jeden z najlepších hráčov elektronického obchodu v Číne,” povedal Tsai. “Tam, kde sme sa necítili tak isto ako predtým, sme cítili konkurenčný tlak, ale teraz sme späť.”

Očakáva tiež, že penetrácia elektronického obchodu v Číne v nasledujúcich piatich rokoch presiahne 40 %, čo je výrazný nárast zo súčasnej úrovne 30 %.

Tsai je súčasťou Alibaby od jej založenia v roku 1999. Predsedom Alibaby sa stal v septembri v rámci zmena vedenia.

Dôvera čínskych spotrebiteľov zostáva „zdevastovaná“: Portfólio manažér

Eddie Wu sa zároveň stal generálnym riaditeľom spoločnosti a nahradil Daniela Zhanga, ktorý tiež zastával funkciu predsedu predstavenstva. V decembri, Wu prevzal funkciu vedúceho elektronického obchodu Taobao a Tmall od Trudy Dai.

Otrasy v manažmente nasledovali po prepracovaní podnikania spoločnosti Alibaba v minulom roku rozdelil spoločnosť do šiestich obchodných skupíns cieľom uviesť ich verejne, počnúc cloudovou jednotkou.

Alibaba však v novembri vytiahol plány na cloud IPO s odvolaním sa na americký export čipov…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/26/after-doubts-about-alibabas-future-co-founder-joe-tsai-says-were-back.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.