Novinky

Okuliare na rozšírenú realitu s hlasovým asistentom AI

0 0

Oppo Air Glass 3 je prototypová sada okuliarov pre rozšírenú realitu (AR) s hlasovým asistentom.

Oppo

BARCELONA – Spoločnosť Oppo v pondelok predstavila prototyp okuliarov s rozšírenou realitou (AR) s hlasovým asistentom, čím zdôraznila, ako sa elektronickí giganti snažia do svojich produktov vniesť umelú inteligenciu, aby vynikli.

Oppo, čínska firma a jeden z najväčších svetových výrobcov smartfónov, oznámila Oppo Air Glass 3 na Mobile World Congress v Barcelone.

Vyzerajú ako bežné okuliare, pričom Oppo sa snaží nájsť dizajn, ktorý možno nosiť každý deň ako spoločníka k smartfónu. Keďže ide o okuliare AR, používatelia môžu vidieť digitálny obsah uložený v reálnom svete, ktorý vidia pred sebou. Môže ísť o informácie, ako je správa alebo prípadne mapa pre navigáciu.

Air Glass 3 je potrebné priviazať k smartfónu Oppo. Používatelia môžu okuliare ovládať dotykovými senzormi na bočnej strane rámu.

Spoločnosť Oppo uviedla, že jej najnovšie okuliare AR sú vybavené hlasovým asistentom, ktorý poháňa vlastný veľký jazykový model (LLM) čínskeho technologického giganta s názvom AndesGPT. LLM sú modely AI trénované na obrovskom množstve údajov a sú základom mnohých chatbotov, ako napríklad ChatGPT od OpenAI, ktorých popularita za posledný rok a pol explodovala.

Hlasový asistent je momentálne dostupný iba v Číne, uviedol Oppo v tlačovej správe. Chatbot je schopný „vykonávať vyhľadávanie informácií a viesť rozhovory, aby pomohol používateľom pri úlohách, ako je plánovanie cestovania,“ povedal Oppo.

Tento rok výrobcovia elektroniky hovoria o spôsobe, akým boli funkcie AI vložené do svojich produktov, uprostred explózie popularity a humbuku okolo tejto technológie. Oppo je jednou z mnohých technologických firiem v Číne, ktorá spolu s ďalšími podobnými vyvinula vlastnú LLM Ali Baba a Baidu.

Medzitým ďalší výrobcovia smartfónov…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/26/oppo-air-glass-3-augmented-reality-glasses-with-ai-voice-assistant.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.