Novinky

Na Slovensku pracuje viac ako stotisíc cudzincov, šesť z desiatich sú muži

0 0

2024-02-25 09:15:16 – (SITA.sk)

Za rok stúpol počet cudzincov pracujúcich na Slovensku o viac ako desaťtisíc. Na konci januára pracovalo u nás viac ako stotisíc cudzincov, pričom na konci januára minulého roka to bolo 90-tisíc.

Šesť z desiatich cudzincov pracujúcich u nás boli muži. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najpočetnejšou skupinou sú Ukrajinci

Najpočetnejšou skupinou cudzincov pracujúcich na Slovensku sú stále Ukrajinci. Pracuje ich u nás takmer 40-tisíc, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o päťtisíc pracujúcich.


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/na-slovensku-pracuje-viac-ako-stotisic-cudzincov-sest-z-desiatich-su-muzi/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.