Novinky

Generálny riaditeľ JPMorgan Jamie Dimon hovorí, že AI nie je len humbuk – „Toto je skutočné“

0 0

Generálny riaditeľ JPMorgan Jamie Dimon o stave americkej ekonomiky, rizikách komerčných nehnuteľností a humbuku AI

Rastúce nástroje umelej inteligencie od spoločností, ako je OpenAI, majú stále svoj podiel skeptikov, ale nepočítajte JPMorgan Chase Medzi nimi aj generálny riaditeľ Jamie Dimon.

Titan z Wall Street povedal v pondelok Lesliemu Pickerovi z CNBC, že AI nie je len prechodný výstrelok a je väčšia ako len veľké jazykové modely, ako je Chat GPT. Súčasný moment priaznivo prirovnal k technologickej bubline na začiatku 21. storočia, keď nadšenie investorov zdanlivo predbehlo skutočné zmeny.

“Toto nie je humbuk. Toto je skutočné. Keď sme mali internetovú bublinu prvýkrát… to bol humbuk. Toto nie je humbuk. Je to skutočné,” povedal Dimon. “Ľudia to nasadzujú rôznymi rýchlosťami, ale zvládne to obrovské množstvo vecí.”

Jamie Dimon, generálny riaditeľ spoločnosti JPMorgan Chase, svedčí počas vypočutia výboru pre bankovníctvo, bývanie a mestské záležitosti v Senáte s názvom Ročný dohľad nad firmami z Wall Street v budove Hart 6. decembra 2023.

Tom Williams | Cq-roll Call, Inc. | Getty Images

JPMorgan urobil prácu na schopnosti interne využívať nové technológie, pričom Dimon povedal, že AI sa nakoniec „využije takmer v každej práci“. Spoločnosť JPMorgan vytvorila v minulom roku novú rolu hlavného riaditeľa pre údaje a analytiku, čiastočne na riadenie AI.

Dimon v pondelok povedal, že v JPMorgan je 200 ľudí, ktorí robia výskum veľkých jazykových modelov, ktoré nedávno zaviedli technologické spoločnosti.

Dimon uznal, že umelú inteligenciu môžu používať zlí herci, no označil sa za „veľkého optimistu“ v súvislosti s novou technológiou, pričom ako oblasti, kde môže byť užitočná, uviedol kybernetickú bezpečnosť a farmaceutický výskum.

“Možno vynájde lieky na rakovinu, pretože dokáže veci, ktoré ľudská myseľ jednoducho nedokáže,” povedal Dimon.

Nenechajte si ujsť tieto príbehy od CNBC PRO:


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/26/jpmorgan-ceo-jamie-dimon-says-ai-is-not-just-hype-this-is-real.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.