Novinky

Špičkoví analytici z Wall Street si vyberajú tieto dividendové akcie pre lepšie výnosy

0 0

Investori, ktorí chcú zvýšiť výnosy svojho portfólia, sa môžu rozhodnúť pre kombináciu rastových a dividendových akcií.

Výber správnej dividendovej akcie na základe analýzy viacerých faktorov môže byť pre investorov zložitý. Odporúčania od analytikov však môžu pomôcť pri informovaní investorov o výskume a nasmerovať ich k lukratívnym dividendovým akciám od spoločností so silnými fundamentmi.

Tu sú tri atraktívne dividendové akciepodľa Najlepší odborníci na Wall Street na TipRanks, platforme, ktorá zoraďuje analytikov na základe ich výkonnosti v minulosti.

Coca Cola

Prvým tohtoročným výberom dividend je nápojový gigant Coca Cola (JE). Začiatkom tohto mesiaca spoločnosť informovala príjmy za štvrtý štvrťrok čo prekonalo očakávania a zisky, ktoré boli v súlade s odhadmi analytikov. Vyššie ceny pomohli Coca-Cole kompenzovať slabé objemy v Severnej Amerike.

Coca-Cola vyplatila v roku 2023 dividendy vo výške 8 miliárd USD a uskutočnila čisté spätné odkúpenia akcií v hodnote 1,7 miliardy USD. Spoločnosť, nedávno oznámila takmer 5,4 % nárast štvrťročnej dividendy na akciu na 0,485 USD. Toto zvýšenie znamenalo pre spoločnosť 62. rok zvyšovania dividend po sebe. S ročnou dividendou 1,94 USD na akciu ponúkajú akcie KO výnos viac ako 3 %.

Po výsledkoch za 4. štvrťrok 2023, analytik RBC Capital Nik Modi zopakoval nákupný rating akcií Coca-Coly s cieľovou cenou 65 USD. Analytik poznamenal, že organický rast tržieb KO bol poháňaný pôsobivým nárastom cien a odolných objemov, pričom spoločnosť prekonala očakávania organického rastu v piatich zo šiestich segmentov.

Zatiaľ čo vyššie marketingové investície a silný dolár ovplyvnili zisky Coca-Coly, analytik očakáva, že základy spoločnosti zostanú v tomto roku silné.

„Veríme, že posledná reštrukturalizácia a zmeny organizačného dizajnu spoločnosti uľahčia lepšie prideľovanie zdrojov, ktoré…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/25/top-wall-street-analysts-pick-these-dividend-stocks-for-enhanced-returns.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.