Novinky

Prečo stále dochádza k rozsiahlemu prepúšťaniu technológií napriek silnej ekonomike USA

0 0

Technologický sektor má veľký rok 2024. Nvidia práve rozdrvené očakávania príjmov. The boom umelej inteligencie zostáva v plnom prúde. Technologicky náročné Nasdaq Index sa medziročne zvýšil o viac ako 8 percent.

Prekvapivo dobre sa darí aj americkej ekonomike, v januári pribudlo 353 000 pracovných miest, výrazne pred prognózami ekonómov. Horšie než očakávané údaje o inflácii môže tiež zabrániť Fedu v znižovaní sadzieb akonáhle to trh očakáva, znamenie, že ekonomika zostáva dostatočne silná na to, aby dlhšie podporovala prísnejšiu menovú politiku.

Pre technických pracovníkov je to však iný príbeh.

„Prepúšťanie do začiatku roku 2024 signalizuje dramatický posun v technologickom priemysle,“ povedal Jeff Shulman, profesor na Foster School of Business University of Washington. „Budeme naďalej svedkami prepúšťania, keďže sa zmenila budúcnosť práce, zmenila sa budúcnosť technológie a dramaticky sa zmenila chuť investorov na riziko a rast oproti ziskovosti.“

Počet prepúšťaní v technickom sektore v roku 2024 prevyšuje počet prepúšťaní v roku 2023. V roku 2024 bolo zatiaľ prepustených približne 42 324 zamestnancov v oblasti technológií. Prepúšťanie.fyi, ktorá sleduje prepúšťanie v technologickom priemysle. To v priemere predstavuje viac ako 780 prepúšťaní každý deň v roku 2024. V roku 2023 bolo prepustených takmer 263 000 technických zamestnancov, čo je v priemere približne 720 prepúšťaní každý deň v danom roku.

Za turbulenciou je viacero faktorov. AI je v popredí. Spoločnosti potrebujú uvoľniť hotovosť, aby mohli investovať do čipov a serverov, ktoré poháňajú modely AI za týmito novými technológiami. Je tu aj efekt akciového trhu. Spoločnosti, ktoré prepúšťali, neboli potrestané, či už zo strany investorov, ani z ich výsledkov. V skutočnosti boli odmenení rastúcimi cenami akcií.

Pozrite si vyššie uvedené video a zistite, prečo môže techniku ​​čakať ďalší ťažký rok prepúšťania…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/24/why-widespread-tech-layoffs-keep-happening-despite-strong-us-economy.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.