Novinky

Inflácia vs. deflácia: Maloobchodníci sa obávajú poklesu cien

0 0

Muž s papierovou taškou s potravinami vyzerá prekvapene a rozrušene na účtenku zo supermarketu s vysokými cenami na pozadí eskalátora so zákazníkmi v nákupnom centre.

Elena Perová | Istock | Getty Images

Tesne pred dovolenkovým obdobím, Walmart mal povzbudivé správy pre nakupujúcich unavených infláciou: Ceny potravín a iných základných potravín klesali namiesto toho, aby rástli. Maloobchodný gigant povedal, že ak bude trend pokračovať, bude čoskoro zápasia s defláciou v niektorých z týchto kľúčových kategórií domácností, čo by bol vítaný pohľad pre spotrebiteľov, ktorí sa dostali po najhoršom zvýšení cien za posledné desaťročia.

Maloobchodný gigant však tento týždeň ustúpil a povedal, že vyššie ceny mnohých potravín a domácich potrieb, ako je papierový tovar, uviazli.

“V určitých kategóriách existuje deflácia – táto možnosť stále zostáva – ale ceny sú stabilnejšie ako pred tromi mesiacmi,” povedal finančný riaditeľ John David Rainey pre CNBC.

V posledných týždňoch vedúci predstavitelia spoločností spievali podobnú melódiu – v čase, keď inflácie sa ochladzuje, ale ceny stále rastú rýchlejšie, ako by si Federálny rezervný systém prial. Home Depot povedal, že ceny predmetov na zlepšenie domácnosti sa skôr “usadili” ako klesli. Coca Cola a výrobcovia ďalších obľúbených značiek občerstvenia, limonád a potrieb pre domácnosť uviedli, že ich ceny stále stúpajú vyššie ako pred rokom. Aj keď plánujú miernejšie zvýšenie cien, zákazníci by tiež nemali očakávať zníženie cien.

“Ak sa pozrieme na infláciu v priebehu času, len veľmi zriedka sa dostaneme do období trvalej deflácie. To jednoducho nie je spotrebiteľský efekt,” povedal generálny riaditeľ Coke James Quincey. povedal 13. február na CNBC”Vŕzganie na ulici.”

Generálny riaditeľ spoločnosti Coca-Cola James Quincey v štvrtom štvrťroku porazil aj napriek vzájomným bojom

Najnovšie vládne údaje to potvrdzujú: zatiaľ čo miera rastu cien z roka na rok klesá, najnovšia metrika inflácie prišlo horúcejšie, ako sa očakávalo. Index spotrebiteľských cien,…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/25/inflation-vs-deflation-retailers-fear-falling-prices.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.