Novinky

Warren Buffett hovorí, že Berkshire môže byť len o niečo lepšie ako priemerná spoločnosť kvôli svojej veľkosti

0 0

Warren Buffett a Charlie Munger na tlačovej konferencii počas stretnutia akcionárov Berkshire Hathaway v Omahe, Nebraska, 30. apríla 2022.

CNBC

Berkshire HathawayWarren Buffett povedal, že jeho rozľahlý konglomerát môže len mierne prekonať priemernú americkú spoločnosť kvôli svojej veľkosti a nedostatku nákupných príležitostí, ktoré by mohli mať vplyv.

Gigant so sídlom v Omahe – vlastník všetkého od BNSF Railway po Dairy Queen a 6 % spoločnosti Apple – má zďaleka najväčší čistý majetok zaznamenaný akýmkoľvek americkým podnikom a teraz dosiahol 6 % z celkového majetku spoločností v indexe S&P 500, povedal Buffett v roku jeho výročný list zverejnený v sobotu.

“V tejto krajine zostáva len hŕstka spoločností, ktoré sú schopné skutočne pohnúť ihlou v Berkshire, a my a iní ich donekonečna preberáme,” napísal Buffett. “Niektoré vieme oceniť, iné nie. A ak môžeme, musia mať atraktívnu cenu.”

Posledná veľká dohoda, ktorú Berkshire urobil, bola kúpa poisťovne a konglomerátu Alleghany za 11,6 miliardy dolárov v roku 2022. “Oracle of Omaha” tiež získal 28% podiel v energetickom gigante Occidental Petroleum, pričom vylúčil kúpu celej spoločnosti. Tieto kroky, hoci boli významné, nesplnili očakávania cieľa „veľkosti slona“, ktorý Buffett chcel urobiť už roky.

Berkshire držal rekord 167,6 miliardy dolárov v hotovosti v štvrtom štvrťroku.

“Mimo USA v podstate neexistujú žiadni kandidáti, ktorí by boli zmysluplnými možnosťami na nasadenie kapitálu v Berkshire. Celkovo nemáme žiadnu možnosť ohromujúceho výkonu,” povedal Buffett.

Berkshire vybudovala 9% podiel v piatich japonských obchodných spoločnostiach – Itochu, Marubeni, Mitsubishi, Mitsui a Sumitomo, ktoré Buffett zamýšľa dlhodobo vlastniť.

93-ročný Buffett povedal, že skupina diverzifikovaných a kvalitných podnikov v Berkshire by mala poskytovať „mierne…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/24/warren-buffett-says-berkshire-may-only-do-slightly-better-than-the-average-company-due-to-its-sheer-size.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.