Novinky

Proti sebe stoja Nikki Haley a Donald Trump

0 0

Južná Karolína voliči v sobotu odovzdajú svoj hlas, pričom sa rozhodujú medzi bývalými prezident Donald Trump alebo ich bývalý guvernér, Nikki Haleyová.

Ankety sa uzavrú o 19:00 ET, po ktorých sa spočítajú hlasy a vyhlási sa víťaz. Haley má v úmysle hovoriť, keď bude vyhlásený víťaz. Trump organizuje večierok v Južnej Karolíne, kde pravdepodobne vystúpi aj s prejavom.

V Južnej Karolíne sa konajú otvorené primárky, čo znamená, že voliči ktorejkoľvek strany môžu voliť v republikánskych primárkach, pokiaľ ešte nehlasovali v demokratických primárkach, ktoré prezident Joe Biden vyhral 3. februára.

Keď obyvatelia Južnej Karolíny idú k volebným urnám, Trumpová má pred Haleyovou zhruba 30-bodový náskok, podľa februárového prieskumu USA Today a Suffolk University, čo rozbíja akékoľvek nádeje na jej výhodu na domácom ihrisku.

Skončila by prehra Haley primárky?

Haley sa v utorok zaviazal, že zostane v pretekoch minimálne do Super utorok 5. marca, bez ohľadu na výsledky v Južnej Karolíne. Jej kampaň potvrdila, že má financie na to, aby ju udržala nad vodou po rekordnom mesiaci získavania finančných prostriedkov v januári.

„Máme zdroje na to, aby sme to zvládli,“ povedal v utorok pre CNBC hovorca Haleyovej kampane.

Republikánski kandidáti potrebujú 1 215 delegátov zabezpečiť nomináciu. Trump má momentálne 63 k Haleyovej 17. Pokiaľ Haleyová nevypadne, republikánske primárky budú aj naďalej pretekmi dvoch ľudí, čo je Trumpovo zdesenie.

Ale aj s jej financovaním a odhodlaním stojí Haleyina kampaň pred strmou cestou vpred.

Haleyina kampaň počas minulého týždňa zmiernila očakávania a tvrdila, že nepotrebuje vyhrať Južnú Karolínu, aby získala impulz pre budúce primárky. Bývalá veľvyslankyňa pri OSN v tejto primárnej sezóne ešte nevyhrala preteky, hoci sa jej podarilo utiahnuť menšiu prehru proti Trumpovi v New Hampshire vzhľadom na veľkú populáciu štátu…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/24/south-carolina-gop-primary-nikki-haley-and-donald-trump-face-off.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.