Novinky

Predseda Snemovne reprezentantov Číny požaduje od Elona Muska, aby americkým jednotkám na Taiwane poskytol internet SpaceX

0 0

Elon Musk, generálny riaditeľ spoločností Tesla a X, vystúpil na politickom zjazde v Atreju, ktorý organizovali Fratelli d'Italia (bratia Talianska), v Ríme, 15. decembra 2023.

Antonio Masiello | Getty Images

Užší výbor Snemovne reprezentantov Komunistickej strany Číny poslal v sobotu list Elon Musk požaduje, aby americké jednotky umiestnené na Taiwane získali prístup SpaceX Starshield, satelitná komunikačná sieť navrhnutá špeciálne pre armádu.

V liste, ktorý získala CNBC a ako prvý informoval Forbes, sa tvrdilo, že nesprístupnením Starshield americkým vojenským silám na Taiwane by SpaceX mohla porušiť svoju zmluvu s Pentagonom, ktorá vyžaduje „globálny prístup“ k technológii Starshield.

„Chápem však, že SpaceX možno zadržiava širokopásmové internetové služby na Taiwane a jeho okolí – možno v rozpore so zmluvnými záväzkami SpaceX s vládou USA,“ uvádza sa v liste, ktorý podpísal poslanec Mike Gallagher, R-Wi. ktorý predsedá výboru ČKS v Snemovni.

The Pentagon udelila SpaceX ročný kontrakt na Starshield v septembri po tom, čo pred niekoľkými mesiacmi uviedla do prevádzky sieť Starlink spoločnosti SpaceX pre ukrajinskú vojnu proti Rusku, ktorá v sobotu prekročila hranicu dvoch rokov.

List prichádza po tom, čo Gallagher viedol návštevu Taiwanu, kde sa spolu s delegáciou ďalších zákonodarcov stretol s taiwanskými predstaviteľmi, ako sú prezident Tsai Ing-wen a zvolený prezident Lai Ching-te.

V liste sa uvádza, že zákonodarcovia sa dozvedeli, že americkí vojaci umiestnení na Taiwane neboli schopní používať Starshield napriek podmienke Pentagonu o globálnom prístupe: “Viaceré zdroje oznámili výboru, že Starshield je na Taiwane a jeho okolí neaktívny.”

V liste sa požaduje, aby Musk poskytol výboru Snemovne reprezentantov brífing o svojich taiwanských operáciách do 8. marca.

Taiwan si vládne nezávisle od Číny, odkedy sa ostrov oddelil od…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/24/house-china-committee-elon-musk-spacex-starshield-taiwan.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.