Novinky

Zdá sa, že americká ekonomika drží krok

0 0

Ľudia nakupujú v maloobchodnej predajni na Manhattane v New Yorku 5. januára 2024.

Spencer Platt | Getty Images

Táto správa je z dnešného CNBC Daily Open, nášho bulletinu o medzinárodných trhoch. CNBC Daily Open prináša investorom informácie o všetkom, čo potrebujú vedieť, bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú. Ako to, čo vidíš? Môžete sa prihlásiť na odber tu.

Čo dnes potrebujete vedieť

Ázia zmiešaná
ázijské trhy
boli väčšinou v piatok vyššie, pretože investori zvažovali údaje o cenách nehnuteľností v Číne. Index CSI 300 skončil a predĺžil svoju víťaznú sériu na deväť dní v rade. Hong Kongu Index Hang Seng spadol. Japonské trhy boli kvôli narodeninám cisárov zatvorené. Cez noc, S&P 500 vzniesol sa na nové maximá poháňané palivom podľa trhových ziskov Nvidiektorý má za sebou najlepší deň od januára 2023 Nasdaq Composite vzrástli takmer o 3 %, kým ton Dow vyskočila o 1,18 %, čím sa po prvý raz uzavrela nad úrovňou 39 000 bodov.

Grabov ziskový štvrťrok
Jazdecký gigant Grab zaznamenala svoj vôbec prvý ziskový štvrťrok a odhalila spätný odkup akcií za 500 miliónov dolárov. “Vystúpili sme z mobility (v roku 2023) presahujúcej úrovne pred Covidom. Vidíme veľmi silný dopyt v oblasti mobility,” povedal finančný riaditeľ spoločnosti Grab Peter Oey pre CNBC a dodal, že cestovný ruch “veľmi rastie.”

Reddit súbory pre IPO
Sociálna sieť Reddit predložila svoj prospekt IPO s Komisiou pre cenné papiere vo štvrtok. Jeho debut na trhu bude znamenať prvú veľkú technickú počiatočnú verejnú ponuku roka. Spoločnosť plánuje obchodovať na burze cenných papierov v New Yorku pod symbolom „RDDT“.

AI na obranu
Umelá inteligencia môže „neúmerne“ pomôcť brániť sa kybernetické hrozby, povedal Google Generálny riaditeľ Sundar Pichai. Odhaduje sa, že kybernetické útoky stoja globálnu ekonomiku 8 biliónov dolárov v roku 2023 – to má do roku 2025 vzrásť na 10,5 bilióna dolárov, uviedla výskumná spoločnosť Cybersecurity…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/23/cnbc-daily-open-the-us-economy-seems-to-be-holding-up.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.