Novinky

Dokáže budúci indonézsky prezident Prabowo splniť svoje veľké sľuby?

0 0

Prabowo Subianto, indonézsky prezidentský kandidát a minister obrany v strede, máva v stredu 14. februára 2024 v Jakarte v Indonézii svojim priaznivcom. Prabowo vyhlásil víťazstvo v stredajšom prezidentskom hlasovaní s odvolaním sa na nezávislých prieskumníkov, čo ho nasmerovalo na vedenie najväčšej krajiny v juhovýchodnej Ázii. ekonomiky po dvoch neúspešných pokusoch.

Bloomberg | Bloomberg | Getty Images

JAKARTA – Indonézsky minister obrany Prabowo Subianto by sa mal stať novým prezidentom v októbri po tom, čo mu voliči udelili silný mandát. voľby 14. februára.

S približne 75 % spočítaných hlasov, je to posledný súčet z generálna volebná komisia ukazuje, že Prabowo spolu so svojím kandidátom Gibranom Rakabumingom Rakom – synom súčasného prezidenta Joka Widoda, doteraz získali takmer 59 % hlasov.

Prabowo, ktorý bol preznačený z a kontroverzný bývalý vojenský generál do a tancujúci dedkoprisľúbil kontinuitu s politikou súčasnej administratívy.

Investori aj podniky uvítajú posolstvo kontinuity – niektorí však naznačujú, že Prabowo môže mať vlastné nápady.

Za vlády Widoda vzrástol hrubý domáci produkt Indonézie stabilne okolo 5 % za posledné desaťročie – okrem pandemických rokov 2020 až 2021.

Priame zahraničné investície vzrástli na rekordné hodnotya veľká časť z nich smerovala do prosperujúceho sektora niklu, zatiaľ čo vláda bohato míňala na infraštruktúru.

„Myslím si, že pre budúceho prezidenta je príliš riskantné, ak zmení všetko, čo sa týka hospodárskej politiky,“ povedal Josua Pardede, hlavný ekonóm Permata Bank v Indonézii. “Pretože na konci dňa budú voliči porovnávať ekonomickú politiku, ktorú dobre vykonal úradujúci prezident, s budúcim prezidentom.”

Iní naznačujú, že Prabowo by sa v skutočnosti mohol odchýliť od politiky súčasnej administratívy v…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/23/can-indonesias-next-president-prabowo-deliver-on-his-big-promises.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.