Novinky

X zadržiava niektoré účty v Indii na základe výkonného príkazu vlády Modi

0 0

Policajná akcia proti rozrušeným farmárom na hraniciach Šambú medzi Pandžábom a Harijánou 21. februára 2024 neďaleko Ambala v Indii.

Hindustan Times | Hindustan Times | Getty Images

Platforma sociálnych médií X Elona Muska vo štvrtok uviedla, že v reakcii na exekutívne príkazy vlády zablokuje určité účty a príspevky z Indie.

X uviedol, že nesúhlasí s príkazom, ale jeho nedodržanie by vystavilo spoločnosť „potenciálnym sankciám vrátane vysokých pokút a väzenia“.

“Tieto účty a príspevky zadržíme len v Indii; nesúhlasíme však s týmito krokmi a trváme na tom, že sloboda prejavu by sa mala rozšíriť aj na tieto príspevky,” uviedlo Global Government Affairs platformy bez toho, aby tieto účty pomenovalo.

V oznámení nebol uvedený dôvod, ale viacero miestne médiá prepojila exekutívne nariadenie vlády s prebiehajúce protesty farmárov.

CNBC sa obrátila na ministerstvo informácií a vysielania v krajine so žiadosťou o ďalšie pripomienky.

Desaťtisíce indických farmárov – väčšinou zo severného štátu Pandžáb – protestujú od polovice februára proti novým výzvam na lepšie ceny plodín, ktoré im boli sľúbené v roku 2021.

Už vyše týždňa pochodujú smerom k hlavnému mestu Naí Dillí, ale protesty sa v stredu zastavili po tom, čo mladý demonštrant a ďalší ľudia utrpeli zranenia pri stretoch s políciou, ktorá použila slzotvorný plyn a vodné delá, aby rozohnala tisíce ľudí smerujúcich do Dillí. Informovala o tom agentúra Reuters.

Indická vláda a X sú už roky v spore.

V júni Jack Dorsey – spoluzakladateľ Twitteru, ktorý bol pod Muskom premenovaný na X – tvrdil, že Indická vláda pohrozila ukončením platformy pokiaľ nesplnila príkazy na zablokovanie účtov, ktoré kritizovali, ako vláda riešila predchádzajúce protesty farmárov.

Premiér Narendra Modi…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/22/x-withholds-some-india-accounts-after-executive-order-from-modi-government-.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.