Novinky

Organizácia pre výživu a poľnohospodárstvo plánuje zvýšiť produkciu akvakultúry, chce bojovať proti hladu

0 0

2024-02-22 17:58:03 – (SITA.sk)

Organizácia OSN pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO) si vo štvrtok stanovila cieľ ďalej zvyšovať produkciu akvakultúry, aby uspokojila rastúci dopyt po morských plodoch a bojovala proti globálnemu hladu a podvýžive.

Podľa správy schválenej na konci trojdňovej konferencie v srílanskej metropole Kolombo FAO dúfa, že do roku 2030 zaznamená 35-percentný nárast v tomto sektore.

Predstavitelia FAO uviedli, že svetová produkcia akvakultúry sa od roku 2011 zvýšila o 54 % a zostáva jedným z najrýchlejšie rastúcich odvetví poľnohospodárskej výroby. Nový cieľ je súčasťou plánu FAO „Blue Transformation“, ktorého…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/nasvidiek/organizacia-pre-vyzivu-a-polnohospodarstvo-planuje-zvysit-produkciu-akvakultury-chce-bojovat-proti-hladu/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.