Novinky

Obavy zo znižovania sadzieb pretrvávajú

0 0

Obchodníci pracujú na pôde newyorskej burzy počas ranného obchodovania 6. júla 2023 v New Yorku.

Michael M. Santiago | Getty Images

Táto správa je z dnešného CNBC Daily Open, nášho bulletinu o medzinárodných trhoch. CNBC Daily Open prináša investorom informácie o všetkom, čo potrebujú vedieť, bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú. Ako to, čo vidíš? Môžete sa prihlásiť na odber tu.

Čo dnes potrebujete vedieť

Nikkei dosiahol rekord
japonskej
Nikkei dosiahol rekordnú výšku štvrtok, pričom postúpili aj ostatné trhy v regióne. Nikkei 225 stúpol o 2 % a uzavrel na 39 098,68, čím prekonal predchádzajúci rekordne vysoká z 38 915,87 dosiahnutého v roku 1989. Wall Street skončila zmiešané ako investori strávili zápisnicu americkej centrálnej banky z januárového zasadnutia. The S&P 500 získal 0,13 %, zatiaľ čo Dow vzrástol o 0,13 %. Ale Nasdaq Composite skĺzol už tretiu reláciu v rade.

AI a akcie čipov sa zrýchľujú
Umelá inteligencia a polovodičový čip akcie vzrástli po štvrťročných príjmoch Nvidie prevyšujúce odhady. Akcie dodávateľa spoločnosti Nvidia Taiwan Semiconductor Manufacturing Company vo štvrtok na začiatku obchodovania vzrástli až o 2 %.

Opatrnosť Fedu
Minúty od posledné zasadnutie Federálneho rezervného systému ukázali, že predstavitelia centrálnej banky vyjadrili opatrnosť pri znižovaní úrokových sadzieb príliš rýchlo. Poslanci tiež zdôraznili dôležitosť „starostlivého hodnotenia“ prichádzajúcich údajov pri posudzovaní toho, či inflácia klesá udržateľným spôsobom na 2 %.

Čína podporuje cestovanie po Ázii
Čínski turisti šoférujú Cestovný boom v Ázii a Tichomorí, s dopytom po letoch nastaveným tak, aby tento rok zodpovedal úrovniam pred pandémiou. Dopyt po cestovaní bol v decembri minulého roka na úrovni približne 83 % z roku 2019, pričom v januári to bolo iba 57 %, ako ukázali údaje Medzinárodnej asociácie leteckých dopravcov.

(PRO) Kam pôjdu výnosy?
Vzhľadom na neistý vývoj úrokových sadzieb v USA, otázka, ako to ovplyvní výnosy…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/22/cnbc-daily-open-worries-over-rate-cuts-persist.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.