Novinky

Google pozastavuje generátor obrázkov Gemini AI po „nepresnostiach“

0 0

Betul Abali | Anadolu | Getty Images

Google vo štvrtok oznámila, že pozastavuje svoju funkciu generovania obrázkov umelej inteligencie Gemini po tom, čo uviedla, že ponúka „nepresnosti“ v historických obrázkoch.

Používatelia na sociálnych médiách sa sťažovali, že nástroj AI generuje obrázky historických postáv – ako sú otcovia zakladatelia USA – ako farebných ľudí, čo označilo za nepresné.

Google vo svojom stredajšom príspevku na X uviedol, že funkcia AI môže “generovať široké spektrum ľudí. A to je vo všeobecnosti dobrá vec, pretože ju používajú ľudia na celom svete.” Uviedla však, že softvérová funkcia „tu chýba stopa“ a dodala, že technologický gigant „pracuje na okamžitom zlepšení tohto druhu zobrazení“.

Google vo štvrtok zverejnil aktualizované vyhlásenie, v ktorom uviedol, že pozastaví funkciu Gemini na vytváranie obrázkov ľudí a čoskoro znovu vydá „vylepšenú“ verziu.

Nástroj na generovanie obrázkov bol spustený začiatkom februára prostredníctvom služby Gemini, ktorá sa predtým volala Bard. V čase, keď sa Google snaží dobehnúť OpenAI podporovanú Microsoftom, čelí výzvam.

Blíženci vo štvrtok ráno pri testovaní reportérom CNBC odmietli vygenerovať akékoľvek obrázky.

Zatiaľ čo Google čelí problémom s vytváraním obrázkov Gemini, Open AI minulý týždeň spustila Sorajeho nový generatívny model AI, ktorý dokáže produkovať video z textových výziev používateľov.

Jack Krawczyk, vedúci produktový riaditeľ spoločnosti Gemini v spoločnosti Google, v stredu uviedol, že možnosti spoločnosti vytvárať obrázky odrážajú „globálnu používateľskú základňu“ tohto technologického giganta a že „zastupovanie a zaujatosť berie vážne“.

“Budeme to robiť aj naďalej pre otvorené výzvy (obrázky osoby na prechádzke so psom sú univerzálne!),” uviedol Krawczyk v príspevku na X.

“Historické kontexty majú viac odtieňov a my sa tomu budeme ďalej prispôsobovať.”

Google…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/22/google-pauses-gemini-ai-image-generator-after-inaccuracies.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.