Novinky

Ako sa Bridgit Mendler zmenila z hviezdy Disney na výkonnú riaditeľku vesmírneho startupu

0 0

Cesta Bridgit Mendlerovej od hviezdy Disney Channel až po generálneho riaditeľa vesmírneho startupu začalo — doslova — nehodou.

Tento 31-ročný je generálnym riaditeľom a spoluzakladateľom Northwood Space, spoločnosti so sídlom v El Segundo v Kalifornii, ktorej cieľom je masová výroba pozemných staníc – inak známych ako antény, ktoré komunikujú s vesmírnymi satelitmi. Je to ďaleko od jej mladosti, ktorú strávila ako detská herečka a nahrávacia umelkyňa, známa úlohami v reláciách Disney Channel a filmoch ako „Good Luck Charlie“ a „Limonade Mouth“.

„Zatiaľ čo všetci ostatní pripravovali svoje kváskové štartéry (počas pandémie Covid-19), my sme stavali antény z náhodných svinstiev, ktoré sme našli v Home Depot… a prijímali sme údaje zo satelitov (Národného úradu pre oceán a atmosféru),“ Mendler povedal CNBC v pondelok pri ohlasovaní jej spustenia.

Mendlerová pôsobila na obrazovke ešte nedávno v roku 2019 – ale jej nová kariérna cesta sa začala pred viac ako desiatimi rokmi, keď neúmyselne označila políčko na svojej prihláške na univerzitu v Južnej Kalifornii.

„Študujem antropológiu,“ povedal Mendler pre ABC.Jimmy Kimmel naživo“ v roku 2015. „Bola to však nehoda… robil som aplikáciu úplne sám. Myslím, že som naozaj nepochopil, ako to funguje. Zapísal som si päť rôznych vecí, v ktorých by som potenciálne chcel pôsobiť ako hlavný odbor, a dostal som akceptačný list a znie: ‚Ste v antropológii.‘“

Vzdelávacia oblasť s ňou rezonovala: v roku 2016 ukončila štúdium na USC a v roku 2018 premenila svoj titul z antropológie na magisterský titul v odbore humanita a technika na Massachusetts Institute of Technology.

Začiatkom tohto roka absolvovala programy v mediálnom laboratóriu MIT a Harvard Law School, získanie titulu PhD zameraný na technológie a doktora práv. Počas pobytu na Harvarde pôsobila ako spolupredsedníčka Harvardského vesmírneho zákona…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/21/how-bridgit-mendler-went-from-disney-star-to-space-startup-ceo.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.