Novinky

Aké sú vesmírne jadrové zbrane, ktoré zvyšujú napätie medzi Moskvou a Washingtonom?

0 0

Na tejto bazénovej fotografii distribuovanej ruskou štátnou agentúrou Sputnik sa ruský prezident Vladimir Putin 16. februára 2024 rozpráva so študentmi a pracovníkmi priemyslu Čeľabinskej oblasti v závode Stankomaš v Čeľabinsku.

Alexander Ryumin | Afp | Getty Images

Nové spory medzi Washingtonom a Moskvou vyvolali poplach ohľadom potenciálneho rizika útoku jadrového satelitu z vesmíru, ktorý by mohol spôsobiť chaos v kritických komunikačných systémoch na Zemi.

Rusko spolu s prezidentom Vladimirom Putinom poprelo tvrdenia USA, že vyvíjajú vesmírnu protisatelitnú jadrovú zbraň hovorí utorok že Kremeľ bol „kategoricky proti“ rozmiestneniu jadrových zbraní vo vesmíre a obviňuje Biely dom, že straší zákonodarcov, aby schválili nový balík pomoci pre Ukrajinu.

Príde potom správa agentúry Reuters V utorok sa s odvolaním sa na jeden zdroj objavilo, že USA sú presvedčené, že Moskva vyvíja vesmírnu jadrovú bombu, ktorej detonácia by mohla vyradiť satelity podporujúce kritickú americkú infraštruktúru vrátane vojenskej komunikácie a mobilných telefónnych služieb. CNBC nemohla nezávisle overiť správu.

Poplašné zvony okolo nukleárneho pokroku Ruska boli prvýkrát spustené minulý týždeň, keď americký Snemovne reprezentantov spravodajský výbor Predseda Mike Turner varoval pred „vážnou hrozbou národnej bezpečnosti“ v súvislosti s ruskými schopnosťami vo vesmíre.

Prezident Joe Biden neskôr povedal, že Moskva zrejme vyvíja protisatelitnú zbraň, ale poznamenal, že nepredstavuje žiadnu naliehavú „jadrovú hrozbu“ pre ľudí v USA a vyjadril nádej, že Rusko ju nerozmiestni. Avšak, jeden zdroj oboznámení s touto záležitosťou povedal Bloomberg, že takáto schopnosť by mohla byť vypustená na obežnú dráhu už tento rok.

Je to nevyberaná zbraň. Detonácia by bola všesmerová.

Kari Bingen

riaditeľ projektu leteckej bezpečnosti a vedúci pracovník v…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/22/what-are-space-nukes-raising-tensions-between-moscow-and-washington.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.