Novinky

Akcie Mercedesu vzrástli po spätnom odkúpení akcií o 5 %, a to aj napriek „výnimočnej“ neistote, ktorá je pred nami

0 0

Mercedes-AMG GT 43 4MATIC+ vystavený na bruselskom Expo 9. januára 2020 v Bruseli v Belgicku.

Sjoerd Van Der Wal | Getty Images Novinky | Getty Images

Mercedes-Benz akcie si vo štvrtok ráno pripísali okolo 5 % po tom, čo nemecká automobilka prekonala očakávania ziskov za štvrtý štvrťrok a oznámila nový program spätného odkupu akcií, a to napriek varovaniu pred „výnimočnými“ rizikami v nasledujúcom roku.

Zisk pred úrokmi a zdanením (EBIT) za štvrtý kvartál dosiahol 4,33 miliardy eur (4,7 miliardy USD), čo je mierne pred očakávaním konsenzu, čím sa hodnota za celý rok zvýšila na 19,66 miliardy eur. Tržby vzrástli v roku 2023 o 2 % na 153,2 miliardy eur zo 150 miliárd v predchádzajúcom roku.

Skupina tiež oznámila dodatočný program spätného odkúpenia akcií v hodnote až 3 miliardy eur, pričom spätne odkúpené akcie boli následne zrušené.

Mercedes-Benz však varoval, že úzke miesta v dodávateľskom reťazci pre kritické komponenty zostávajú „významným rizikovým faktorom“ a uviedol, že geopolitické udalosti a obchodnú politiku, najmä vo forme konfliktov medzi Ruskom a Ukrajinou a na Blízkom východe, obklopuje „mimoriadny stupeň neistoty“. a napätie medzi západnými mocnosťami a Čínou.

Spoločnosť vidí stagnujúci rast v roku 2024, keďže inflácia a náklady dodávateľského reťazca budú klesať, pričom sa očakáva, že upravená návratnosť tržieb pre Mercedes-Benz Cars skĺzne na rozpätie 10 % až 12 % z 12 – 14 % v roku 2023.

Automobiloví analytici zo spoločnosti Jefferies vo štvrtok v reaktívnej poznámke uviedli, že aj keď v ziskoch nedošlo k žiadnym veľkým prekvapeniam, politika vrátenia hotovosti bola „znakom dôvery a konzistentná s prémiovým/luxusným umiestnením, pričom spätný odkup je nastavený tak, aby udržal EPS (zisk na akciu). ) rastie.”

Mercedes-Benz pracuje cez výzvy dodávateľského reťazca, hovorí CEO

Predseda predstavenstva Mercedes-Benz Ola Källenius vo štvrtok pre CNBC povedal, že spoločnosť má dobrú pozíciu na prekonanie rôznych makroekonomických protivietorov.

“Dnes prezentujeme veľmi silné čísla pre Mercedes-Benz…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/22/mercedes-benz-shares-climb-4percent-on-share-buyback-despite-exceptional-uncertainty-ahead.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.