Novinky

Je boj s infláciou tvrdší?

0 0

Obchodník pracuje, keď sa na obrazovke zobrazuje tlačová konferencia predsedu predstavenstva Federálneho rezervného systému Jeroma Powella po oznámení sadzieb Fedu na burze cenných papierov v New Yorku (NYSE) v New Yorku, USA, 13. decembra 2023.

Brendan Mcdermid | Reuters

Táto správa je z dnešného CNBC Daily Open, nášho bulletinu o medzinárodných trhoch. CNBC Daily Open prináša investorom informácie o všetkom, čo potrebujú vedieť, bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú. Ako to, čo vidíš? Môžete sa prihlásiť na odber tu.

Čo dnes potrebujete vedieť

Akcie klesajú
Wall Street sa v utorok prepadla
stiahol nižšie poklesom o 4,4 %. Nvidia akcií pred správou o zisku výrobcu čipov. Technologicky náročné Nasdaq Composite klesol o 0,92 %, zatiaľ čo S&P 500 stratil 0,6 %. The 30-akciový Dow klesol o 0,17 %.

Pokles siete Palo Alto Networks
Akcie z Palo Alto siete klesol o 19 % v rozšírenom obchodovaní po tom, čo spoločnosť zaoberajúca sa kybernetickou bezpečnosťou znížila svoj celoročný výhľad. Generálny riaditeľ spoločnosti Nikesh Arora uviedol, že zníženie prognózy bolo spôsobené „posunom“ v stratégii a „migráciou a konsolidáciou platforiem“ okrem iného.

Amazonov krok Dow
Amazon nahradí Walgreens v indexe Dow Industrial Average, s platnosťou od 26. februára. „Táto zmena, ktorá odzrkadľuje vyvíjajúci sa charakter americkej ekonomiky, zvýši expozíciu spotrebiteľov v maloobchode, ako aj v iných obchodných oblastiach v DJIA,“ uviedla S&P Dow Jones Indices v správe. vyhlásenie.

Napätie na Blízkom východe
Napätie na Blízkom východe stúpa ako jemenskí Houthi povstalci podnikli svoj doposiaľ najničivejší útok na loď v Červenom mori. Znepokojenie rastie aj v súvislosti s potenciálnou izraelskou pozemnou ofenzívou do Rafahu, kde sa ukrýva asi 1,5 milióna Palestínčanov.

(PRO) REITS hrať
Toto môže byť vhodný čas na investovanie v oblasti nehnuteľností napriek tlaku vysokej inflácie a úrokových sadzieb podľa pozorovateľov trhu. Profesionáli hovoria, že expozícia môže pochádzať z investícií do nehnuteľností…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/21/cnbc-daily-open-is-the-battle-against-inflation-getting-tougher.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.