Novinky

Walmart súhlasí s tým, že kúpi Vizio, aby rozvinul reklamný biznis

0 0

Vonkajší pohľad z obchodu Walmart 19. februára 2024 v Secaucus New Jersey. Walmart plánuje oznámiť svoje fiškálne výsledky za štvrtý štvrťrok 2024 20. februára.

Zobraziť Stlačte | Corbis News | Getty Images

Walmart súhlasila s kúpou TV výrobcu Viziooznámili v utorok spoločnosti ako najväčší maloobchodný predajca v USA rozvíja svoje vysoko ziskové reklamné podnikanie.

Walmart získa Vizio za 2,3 miliardy dolárov alebo 11,50 dolárov za akciu v hotovosti. Veľkoobchodný predajca oznámil akvizíciu ako to oznámila svoje zisky za štvrtý štvrťrok.

Akcie spoločnosti Vizio, ktoré vzrástli po tom, čo sa minulý týždeň prvýkrát objavili správy o transakcii, v piatok uzavreli na 9,53 USD. Počas skorého utorkového obchodovania vyskočili o 15 %.

Walmart a jeho sieť skladov Sam's Club sú už dlho významnými predajcami zariadení Vizio. Pri kúpe spoločnosti však Walmart ponúkol potenciál na posilnenie svojho reklamného podnikania prostredníctvom operačného systému Vizio SmartCast, ktorý používateľom umožňuje streamovať bezplatný obsah podporovaný reklamami na ich televízoroch.

Keďže maloobchodný titán tlačí na vyššie zisky, pokúsil sa rozšíriť svoj mediálny biznis Walmart Connect, ktorý prichádza s väčšími ziskovými maržami ako predaj potravín alebo oblečenia. Predaj reklamy v tomto segmente vzrástol v štvrtom štvrťroku o 22 %.

“Veríme, že zákaznícky orientovaný operačný systém VIZIO poskytuje skvelé divácke zážitky za atraktívne ceny. Tiež veríme, že umožňuje ziskové reklamné podnikanie, ktoré sa rýchlo rozrastá,” povedal Seth Dallaire, výkonný viceprezident a riaditeľ príjmov Walmartu USA. vyhlásenie.

Tento krok prichádza v čase, keď sa Walmart snaží konkurovať rastúcemu segmentu reklám Amazonu.

Ovládanie platformy Vizio spoločnosťou Walmart poskytne spoločnostiam, ktoré inzerujú u predajcu, väčší dosah. V tlačovej správe Walmart uviedol, že systém SmartCast spoločnosti Vizio má 18 miliónov aktívnych účtov.

Predajca tiež uviedol, že môže ponúknuť „inovatívne televízne…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/20/walmart-agrees-to-buy-vizio-to-grow-ad-business.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.