Novinky

Odvolací súd, aby znovu prerokoval námietku pravidla diverzity Nasdaq

0 0

Times Square NASDAQ MarketSite sa objaví 2. marca 2015 v New Yorku.

Bryan Thomas | Getty Images

Federálny odvolací súd súhlasil s opätovným prerokovaním námietky Nasdaqdoska rôznorodosť pravidlo súvisiace so zverejnením ženy a menšina členstvo v predstavenstvách spoločností kótovaných na burze cenných papierov.

The Odvolací súd 5. obvodu USAvo svojom príkaze v pondelok v noci, ktorým sa začalo prejednávanie, tiež zrušilo októbrové rozhodnutie potvrdzujúce pravidlo Nasdaq trojčlenným panelom sudcov z odvolania súd, ktorý zahŕňa TexasLouisiana a Mississippi.

Pravidlo Nasdaq vyžaduje, aby spoločnosti zverejnili podrobnosti o rozmanitosti svojich správnych rád a aby buď mali vo svojich predstavenstvách minimálny počet žien a menšín, alebo vysvetlili, prečo tak nemajú.

V pondelkovom príkaze 5. okruhu sa uvádza, že prehodnotí výzvu na schválenie Komisiou pre cenné papiere a burzu. Nasdaq pravidlo, pričom celá zostava sudcov na tomto súde prerokuje prípad v takzvanom en banc konaní k dátumu, ktorý sa určí.

Nariadenie prišlo po tom, čo väčšina obvodných sudcov v činnej službe hlasovala za opätovné prerokovanie prípadu na žiadosť predkladateľov petície. En banc skúšky sú povolené len zriedka.

Alliance for Fair Board Recruitment, jeden z navrhovateľov spochybňujúcich toto pravidlo, vo vyhlásení uviedol, že „je vďačný, že celý odvolací súd piateho obvodu prehodnotí názor nižšieho súdu“.

“Pravidlo NASDAQ podporuje rasovú diskrimináciu a polarizáciu zverejňovania osobných údajov a možno dúfať, že toto pravidlo bude zrušené,” uviedla skupina.

Margaret Littleová, právnička ďalšieho navrhovateľa v prípade, Národného centra pre výskum verejnej politiky, povedala: “Myslíme si, že porota nesprávne dospela k záveru, že diskriminácia týkajúca sa rasy, pohlavia a sexuality nejako spadá do pôsobnosti zákona o burze.”

“My…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/20/appeals-court-to-rehear-nasdaq-diversity-rule-challenge.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.