Novinky

Nvidia čelí tvrdej skúške výsledkov vo 4. štvrťroku po „parabolickom“ raste akcií

0 0

Kedy Nvidia po stredajšom zatvorení trhu oznámila fiškálne zisky za štvrtý štvrťrok, urobí tak ako tretia najhodnotnejšia verejná spoločnosť na svete. Investori dávajú spoločnosti malý priestor na chyby.

Cena akcií spoločnosti Nvidia od konca roka 2022 vzrástla päťnásobne, keďže dopyt po grafických procesoroch, ktoré sú jadrom boomu umelej inteligencie, prudko vzrástol. Čipy Nvidia, ako napríklad H100, používajú vývojári AI na vytváranie špičkových modelov, ako sú tie, ktoré OpenAI používa na vývoj ChatGPT.

Trhová kapitalizácia spoločnosti sa minulý týždeň vyšplhala na približne 1,8 bilióna dolárov a prekonala ju Abeceda a Amazon a teraz len za sebou Microsoft a Apple.

“Zhodnotenie akcií NVDA bolo parabolické,” napísali analytici z Bank of America vo štvrtok v správe. Zopakovali svoj nákupný rating a povedali: “Myslíme si, že jedna z interpretácií tohto kroku NVDA je zmesou strachu a chamtivosti a nevyberaného naháňania investorov za všetkými vecami AI.”

Všetky ostatné megacap technologické spoločnosti oznámili štvrťročné výsledky pred týždňami. Všetky oči sa teraz upierajú na Nvidiu.

Podľa LSEG, predtým známeho ako Refinitiv, analytici očakávajú za obdobie končiace sa 28. januára prekvapivý 240 % nárast tržieb oproti predchádzajúcemu roku na 20,6 miliardy USD. Za každý nový dolár predaja, ktorý spoločnosť vygeneruje, vyžmýka ešte väčší zisk.

Čistý príjem pravdepodobne vzrástol viac ako sedemnásobne na 10,5 miliardy dolárov z 1,41 miliardy dolárov v predchádzajúcom roku. V treťom štvrťroku hrubá marža Nvidie vyskočila na 74 % z 53,6 % v predchádzajúcom roku.

V oblasti dátových centier spoločnosti Nvidia, ktorá zahŕňa jej čipy AI, sa očakáva obrovský nárast. Podľa FactSet analytici predpokladajú takmer štvornásobný nárast tržieb na ročnej báze na 17,06 miliardy dolárov.

Wall Street bude pozorne počúvať komentár generálneho riaditeľa Nvidie Jensena Huanga, aby naznačil, ako dlho bude tento stratosférický rast…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/20/nvidia-faces-stiff-test-in-q4-earnings-after-parabolic-stock-rally.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.