Novinky

Elon Musk hovorí, že pacient Neuralink môže ovládať myš myslením

0 0

Jonathan Raa | Nurphoto | Getty Images

Pacient s implantovanou mozgovou technológiou Neuralink teraz môže ovládať počítačovú myš len myslením, povedal zakladateľ spoločnosti Elon Musk.

“Zdá sa, že (pacient) sa úplne zotavil bez škodlivých účinkov, o ktorých sme si vedomí, a je schopný ovládať myš, pohybovať myšou po obrazovke len premýšľaním,” povedal Musk v relácii Spaces na X.

Neuralink je miliardársky start-up, ktorý tvrdí, že vyvinul mozgový implantát navrhnutý tak, aby pomohol ľuďom využívať ich nervové signály na ovládanie externých technológií. Cieľom spoločnosti je obnoviť stratené schopnosti, ako je zrak, motorické funkcie a reč.

Neuralink nebol okamžite k dispozícii na vyjadrenie.

Neuralink prvýkrát implantoval svoje zariadenie človeku v januári. Spoločnosť využíva robota na presnú implantáciu zariadenia do mozgu.

Musk, ktorý je zároveň generálnym riaditeľom spoločnosti Tesla, povedal Neuralink sa snaží dostať od pacienta „čo najviac stlačení tlačidla z myslenia“. Povedal, že by to mohlo zahŕňať pohyb počítačovej myši nahor a nadol na ťahanie políčok na obrazovke.

Neuralink začal nábor pacientov na svoju prvú klinickú skúšku na ľuďoch na jeseň po tom, čo v máji získala súhlas amerického Úradu pre potraviny a liečivá na uskutočnenie štúdie, podľa príspevok v blogu.

Klinická štúdia na ľuďoch predstavuje len jeden krok na ceste Neuralinku smerom ku komercializácii. Spoločnosti zaoberajúce sa zdravotníckymi pomôckami musia prejsť niekoľkými kolami intenzívneho zberu a testovania bezpečnosti údajov, kým získajú konečné schválenie od FDA.

Ashley Capoot z CNBC prispela k tomuto príbehu.


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/20/elon-musk-says-neuralink-patient-can-control-a-mouse-through-thinking.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.