Novinky

Vedci naznačujú, že temná hmota môže byť skreslený zrkadlový vesmír

0 0

Temná hmota je záhadná látka, ktorá podľa fyzikov tvorí väčšinu vesmíru. Zároveň tmavú hmotu nemožno odhaliť pomocou priamych pozorovaní, iba jej gravitačný účinok na bežnú hmotu, píše futurism.com.

V priebehu posledných desaťročí tento hypotetický materiál získal celú hromadu teórií.

Napríklad sa predpokladá, že temná hmota v sebe skrýva ďalší rozmer, alebo že vznikla v dôsledku druhého veľkého tresku, alebo je to vrstva informácií. Nájdu sa aj skeptici, ktorí existenciu temnej hmoty úplne vyvracajú.

Astrofyzik z Flatiron Institute Paul Sutter predložil ďalšiu exotickú teóriu týkajúcu sa temnej hmoty v a nový papier.

Navrhol, že temná hmota sa nachádza v pokrivenom zrkadlovom vesmíre umiestnenom v našom vlastnom. Rozdiel medzi nimi je v tom, že v našom vesmíre boli schopné tvoriť atómy.

Podľa astrofyzika je jeho teória založená na niekoľkých zaujímavých náhodách. Dostupné pozorovania naznačujú, že existujú zhruba porovnateľné množstvá normálnej a tmavej hmoty, s miernym sklonom k ​​tmavej hmote.

Po druhé, neutróny a protóny majú takmer rovnakú hmotnosť, čo im umožňuje vytvárať stabilné atómy – ďalšia náhodná, ale mimoriadne dôležitá vlastnosť. V opačnom prípade by v našom vesmíre nebola jediná hviezda, planéta alebo my sami.

Na základe toho nová teória tvrdí, že existuje tieňový vesmír, v ktorom neutróny a protóny nemajú hmotnostnú symetriu, čo znamená, že v tejto dimenzii je len „polievka“ subatomárnych častíc. Navzájom málo interagujú, čo vysvetľuje, prečo sa zdá, že tmavá hmota sa príliš nezhlukuje.

Nový dokument, ktorý ešte nebol recenzovaný, je ďalšou teóriou, ktorá sa pokúša vysvetliť dlhotrvajúcu záhadu temnej hmoty.

Originál článok: https://anomalien.com/scientists-suggest-that-dark-matter-might-be-a-distorted-mirror-universe/

Zdroj : anomalien.com
Obrázok zdroj:anomalien.com a pixabay.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.