Novinky

Pobaltské krajiny odsudzujú zámer Kremľa. Chce uskutočniť voľby ruského prezidenta na okupovaných územiach Ukrajiny

0 0

2024-02-19 19:12:03 – (SITA.sk)

Ministri zahraničných vecí Lotyšska, Litvy a Estónska odsudzujú zámer Kremľa uskutočniť voľby ruského prezidenta aj na okupovaných ukrajinských územiach. Krišjānis Kariņš, Gabrielius Landsbergis a Margus Tsahkna zverejnili vyhlásenie, v ktorom uviedli, že konanie volieb na okupovaných teritóriách Ukrajiny bude hrubým porušením ukrajinskej suverenity a medzinárodného práva. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Neuznávame a neuznáme konanie takýchto volieb alebo ich výsledky na ukrajinských územiach dočasne okupovaných a nezákonne anektovaných Ruskom,“ uvádza sa vo vyhlásení šéfov diplomacie pobaltských krajín.


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/pobaltske-krajiny-odsudzuju-zamer-kremla-chce-uskutocnit-volby-ruskeho-prezidenta-na-okupovanych-uzemiach-ukrajiny/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.