Novinky

Do fondov či akcií investujú aj ženy. Odlišujú sa ženy investorky od mužov investorov?

0 0

2024-02-17 07:03:07 – (SITA.sk)

Dnešné aktívne ženy túžia byť finančne zabezpečené a oveľa viac sa zapájajú do finančného chodu domácnosti. Potvrdzujú to aj štatistiky. V generácii žien narodených v rokoch 1946 až 1964 sa iba 40 % žien považuje za sebestačné vo finančných rozhodnutiach. Z generácie mileniálok alebo generácie Y narodených v rokoch 1980 až 1995 je to už 70 %.

Počet ženských investoriek aj preto vo svete zo dňa na deň stúpa a stúpa aj hodnota ich investičných účtov. Podľa štúdie McKinsey z roku 2020 sa do konca roka 2030 presunie do rúk ženských investoriek až 30 biliónov amerických dolárov. Trendom je aj postupný…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vofinanciach/do-fondov-ci-akcii-investuju-aj-zeny-odlisuju-sa-zeny-investorky-od-muzov-investorov/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.