Novinky

Predaj Wish do singapurskej Qoo10 zvyšuje konkurenciu pre Temu, Shein

0 0

Globálna online nákupná platforma Temu už stúpa v rebríčku amerického Apple Store.

Bloomberg | Bloomberg | Getty Images

Niekoľko hodín po tom, čo boli diváci Super Bowlu zaplavení reklamy od diskontného predajcu Temuonline dolárový obchod, ktorý mal podobný rozruch, bol získaný za cenu, ktorá ukazuje, že je ťažké udržať rast v elektronickom obchode.

želaniektorá bola v čase svojho vzniku ocenená na 14 miliárd dolárov IPO v roku 2020, povedal pondelok že ho získava singapurská Qoo10 za 173 miliónov dolárov v hotovosti, čo je o 99 % menej ako jeho maximálna cena.

Spoločnosť Wish, ktorá bola založená v roku 2010 a sídli v San Franciscu, sa preslávila ultralacným tovarom primárne predávané od čínskych výrobcov. Spoluzakladateľ Peter Szulczewski vsadil, že zákazníci by boli ochotní akceptovať týždňové dodacie lehoty výmenou za výhodné základné ceny.

Marketingový blesk Temu, ktorý pokryl Facebook a Instagram už pred nedeľným Super Bowlom, je tiež známy každému, kto sledoval Wish. Spoločnosť vynaložila veľké prostriedky na platformy Facebooku, aby prilákala nakupujúcich, a uzavrela dohodu o umiestnení svojho loga na dresy Los Angeles Lakers.

Spoločnosť však krvácala hotovosť a vlani v novembri, po zosadení Szulczewského z funkcie generálneho riaditeľa, povedal skúmala strategické alternatívy.

Qoo10 teraz prevezme Temu a Shein, ktoré majú pôvod v Číne a stále majú silné väzby na druhú najväčšiu svetovú ekonomiku. Spoločnosť TikTok, ktorú vlastní čínska ByteDance, spustila minulý rok aj online trhovisko v USA. Spoločnosti ukázali, že sú ochotné utrácať veľa peňazí, aby prilákali nakupujúcich, ako aj stratiť peniaze za predaj lacných produktov tým, že ponúkajú dopravu zadarmo a výrazné zľavy.

Ich výdavky na reklamu poskytli spoločnosti Meta veľkú podporu horný riadokale bolí to maloobchodníkov, ako je dodávateľ ručne vyrábaného tovaru Etsy, ktorý uznávaný minulý rok sa Temu a Shein „trochu podelia…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/12/wishs-sale-to-singapores-qoo10-ramps-up-competition-for-temu-shein.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.