Novinky

Nvidia rally podnecuje FOMO na celkovom trhu: Julian Emanuel z Evercore

0 0

Strach z premeškania je základom „super-nabitého hybného trhu“: Julian Emanuel z Evercore ISI

Julian Emanuel z Evercore ISI si myslí, že monštrum rally od Nvidie podnecuje strach z premeškania na trhu.

Zistil, že klienti, vrátane mnohých, ktorí obchodovali počas boomu dot-com a následného kolapsu, sa práve teraz viac obávajú, že budú podinvestovaní ako preexponovaní.

“Je to prvýkrát, čo sa nám to stalo od roku 2021,” uviedol hlavný výkonný riaditeľ spoločnosti pre CNBC.Rýchle peniaze” v pondelok. “To je trochu na poplach.”

Vo svojej nedeľnej poznámke Emanuel varoval klientov, že sa objavujú podobnosti s Y2K, najmä pokiaľ ide o dynamiku. Tentoraz cituje vzrušenie okolo umelej inteligencie a myšlienka, že sa USA vyhnú recesii ako hlavné katalyzátory.

“Pocity sú veľmi, veľmi býčie. Medvede boli zlikvidované,” povedal pre CNBC Melissa Lee. “Je čas myslieť viac na riziko ako na odmenu, kým sa trochu neochladíme.”

V pondelok, Dow zatvorené o historické maximum na 38 797,38. Technologicky náročné Nasdaq Composite tento rok zatiaľ vzrástol o 6 % a je menej ako 2 % zo svojho rekordného maxima.

medzitým Nvidia, svetový líder v oblasti čipov umelej inteligencietento rok zatiaľ vzrástol o 46 % a oproti minulému roku o 240 %.

Emanuel verí, že akcie by tento rok mohli prejsť poklesom o 13 %, čo považuje za normálne počas obdobia bez recesie. „Ak sa nevidíte ako kupec tam dole, asi by ste mali trochu odľahčiť,“ povedal Emanuel.

Úplne to však neignoroval víťazný rastový obchod.

“Boli sme na palube po kúskoch,” povedal. “Máme radi komunikačné služby. Bol to skvelý sektor. Myslíme si, že existujú obranné vlastnosti.”

Emanuelove top výbery tiež zahŕňajú spotrebného tovaru, zdravotná starostlivosť a peňažné trhy.

“Na konci dňa stále zarábate 5 % na hotovosti,” dodal.

Jeho S&P 500 Koncoročný cieľ je 4 750, čo znamená stratu zhruba 5 % z…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/12/nvidia-rally-fueling-fomo-in-overall-market-evercores-julian-emanuel.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.