Novinky

Zelená povesť EÚ dostane úder

0 0

Farmár ťahá odpad, aby 25. januára 2024 zablokoval RN 19 neďaleko mesta Vesoul vo východnom Francúzsku.

Sebastien Bozon | Afp | Getty Images

Európska únia je hrdá na to, že je šampiónom v oblasti životného prostredia.

Ale táto povesť je teraz pevne testovaná po tom, čo zmiernila svoje klimatické politiky po protestoch nahnevaných farmárov, ktoré sa odohrávajú na celom kontinente.

Európska komisia, výkonná zložka EÚ, má teraz v úmysle zrušiť plán na zníženie používania pesticídov na polovicu. Okrem toho sa inštitúcia minulý týždeň rozhodla vynechať sektor poľnohospodárstva z prísneho časového plánu na zníženie emisií skleníkových plynov o 90 % do roku 2040.

Komisár EÚ pre poľnohospodárstvo Janusz Wojciechowski vo štvrtok pre CNBC povedal, že je „šťastný“ z obratov, pretože neboli „úplne spravodlivé“.

„Musíme obmedziť používanie pesticídov, ale nie nútiť farmárov (aby to robili),“ povedal s tým, že riešením je poskytnúť sektoru viac finančných dotácií, aby sme ich motivovali k ekologickejším praktikám.

EÚ sa chce stať uhlíkovo neutrálnou do roku 2050. Do roku 2030 chce tiež znížiť emisie skleníkových plynov aspoň o 55 % v porovnaní s úrovňami z roku 1990.

Na otázku, či tieto najnovšie zmeny v politike môžu ohroziť tieto ambiciózne ciele, Wojciechowski povedal: “Toto je všeobecný cieľ pre celú ekonomiku, ale v poľnohospodárstve by sme mali brať do úvahy špecifiká poľnohospodárstva.”

Európa prehodnocuje svoju politiku v oblasti klímy, keď sa tento blok blíži k parlamentným voľbám EÚ v júni, od ktorých sa očakáva, že prinesú do parlamentu viac krajne pravicových a okrajových zákonodarcov.

„Otázka farmárov má dominovať vo volebnej súťaži pred voľbami do Európskeho parlamentu 2024 tým, že sa stane jednou z mála celoeurópskych tém, o ktoré budú súťažiť rôzne strany,“ povedal Alberto Alemanno, a…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/12/farmer-protests-the-eus-green-reputation-takes-a-hit.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.