Novinky

Zaobchádzať s Čínou ako s „neinvestovateľnou“ by bolo nesprávne volanie: stratég

0 0

Návštevníci neďaleko bazáru Yuyuan v Šanghaji v Číne v nedeľu 11. februára 2024.

Raul Ariano | Bloomberg | Getty Images

Aj keď čínska ekonomika čelí ťažkostiam, považovať ju za neinvestovateľnú, ako navrhli niektorí analytici, by nebolo správne, povedal John Bilton, vedúci globálnej stratégie viacerých aktív v JPMorgan Asset Management, pre CNBC „Squawk Box Europe“.

“Nemyslím si, že s druhou najväčšou svetovou ekonomikou môžete zaobchádzať ako s alternatívnou investíciou alebo neinvestovateľnou, to by bolo príliš zlé,” povedal Bilton.

Pochybnosti o investovaní v Číne sa objavili v čase, keď hospodárstvo bojuje tlaky z deflácie, nevýrazné ekonomické údaje čo naznačuje spomalenie ekonomiky a boj s nehnuteľnosťami.

Neistota okolo menovej politiky a zmenšujúca sa pracovná sila sú ďalšími dôvodmi na obavy, poznamenal Bilton.

Zaobchádzať s Čínou ako s „neinvestovateľnou“ by bolo „neprimerané,“ hovorí stratég

Čínska ľudová banka minulý mesiac uviedla, že áno znížiť množstvo likvidity, ktorú banky museli držaťo ktorom mnohí dúfajú, že umožní získať viac pôžičiek a podnieti k vyšším výdavkom.

Niektorí analytici to videli ako potenciálny holubičí politický posun od PBOC, ktorá sa zdráhala prijať opatrenia, ktoré by mohli podporiť hospodárstvo v ťažkostiach.

Požiadali o to finančné orgány vrátane Medzinárodného menového fondu ďalšie reformy menovej politiky odvtedy. Výkonná riaditeľka MMF Kristalina Georgieva tento týždeň pre CNBC povedala, že Číne bolo odporučené, aby využívala viac zo svojho dostupného priestoru pre fiškálnu a menovú politiku.

Šéf MMF: Čína musí ukázať odhodlanie prijať ekonomické reformy

Medzitým klesajúca populácia Číny znamená, že aj pracovná sila sa zmenšuje – a pracovná sila je najväčším faktorom, pokiaľ ide o hospodársky rast, povedal Bilton. To znamená, že od ostatných hybných síl hospodárskeho rastu sa žiada, aby urobili „veľa ťažkých vecí,“ vysvetlil.

Riešenie týchto problémov bude životne dôležité pre zvýšenie dôvery medzi…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/13/treating-china-as-un-investable-would-be-the-wrong-call-strategist.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.