Novinky

Rusko mlčí, keďže Trumpove komentáre NATO rozvírili politickú búrku

0 0

Bývalý americký prezident Donald Trump na snímke počas stretnutia s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom vo Winfield House v Londýne 3. decembra 2019.

MIKULÁŠ KAMM | AFP | Getty Images

Bývalá hlava štátu a prezidentský kandidát USA Donald Trump vyvolal hnev amerických zákonodarcov a medzinárodných lídrov, keď poznamenal, že nebude chrániť krajiny NATO pred ruskými útokmi, ak budú meškať s platbami za členské štáty.

Trump na sobotňajšom zhromaždení v Južnej Karolíne povedal, že ako prezident varoval spojencov NATO, že “bude povzbudzovať” Rusko, “aby urobilo, do pekla, čo chcú” členskej krajine, ktorá nesplnila svoje smernice o výdavkoch na obranu. .

Trump, ktorý má za sebou dlhú históriu kritizovať transatlantická vojenská aliancia, rozprávala o čase, keď ho bližšie nešpecifikovaný prezident člena NATO vyzval na jeho hrozbu, že ich nebude brániť pred potenciálnou ruskou inváziou, ak nesplnia cieľ NATO minúť aspoň 2 % svojho rozpočtu na armádu.

“Nezaplatili ste, ste delikventní… Nie, nechránil by som vás. V skutočnosti by som ich povzbudil, aby robili, čo sakra chcú. Musíte zaplatiť. Musíte zaplatiť svoje účty,” povedal Trump. .

USA mali historicky najväčší počet vojakov zo všetkých krajín NATO, v roku 2023 ich bolo 1,35 milióna, podľa Statista.

Trump bol obvinený z udržiavania blízkych vzťahov s Ruskom počas svojho prvého prezidentského mandátu. Kremeľ sa Trumpovými vyjadreniami odmietol zaoberať.

“Stále som (ruského prezidenta Vladimira) Putinovým tlačovým tajomníkom, ale nie Trumpovým,” povedal podľa Reuters novinárom hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Najvyšší západní predstavitelia, ako aj demokratickí a republikánski zákonodarcovia ostro kritizovali Trumpove vyjadrenia. Americký prezident Joe Biden, ktorý tiež deklaroval úmysel kandidovať na druhý…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/12/russia-keeps-quiet-as-trumps-nato-comments-stir-up-a-political-storm.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.