Novinky

Musk popiera predaj terminálov Starlink Rusku po tom, ako ich Kyjev údajne používal

0 0

Raketa Falcon 9 odštartovala 27. februára 2023 z Floridy misiu Starlink.

SpaceX

Hlavná ukrajinská vojenská spravodajská agentúra obvinila ruské sily z používania terminálov Starlink vyrobených spoločnosťou SpaceX Elona Muska v okupovaných oblastiach.

Starlink bol neoblomný že jej satelitné siete nikdy neprevádzkovali ani sa neuvádzali na trh v Rusku po tom, čo boli jej terminály dodané Ukrajine po invázii vo februári 2022, aby sa uľahčila komunikácia na bojisku pre ukrajinské sily.

“Množstvo falošných správ tvrdí, že SpaceX predáva terminály Starlink Rusku. To je kategoricky nepravdivé,” zverejnil Musk v nedeľu na sociálnej sieti X, ktorú tiež vlastní.

“Podľa našich najlepších vedomostí neboli žiadne Starlinky predané priamo ani nepriamo Rusku.”

Kyjevské hlavné spravodajské riaditeľstvo (GUR) v nedeľu tvrdilo, že pribúdajú dôkazy o používaní vybavenia ruskými silami v čiastočne obsadenom východoukrajinskom regióne Doneck.

Kristalina Georgievová z MMF hovorí, že ruskú ekonomiku čakajú veľmi ťažké časy

“Áno, boli zaznamenané prípady použitia týchto zariadení ruskými okupantmi. Začína to nadobúdať systémový charakter,” povedal pre RBC-Ukrajinu hovorca GUR Andrij Jusov.

Vo vyhlásení na svojej webovej stránkeGUR uviedol, že rádiové odpočúvania rozhovorov medzi ruskými silami ukázali, že terminály Starlink boli inštalované v jednotkách ruskej 83. útočnej brigády operujúcej v Donecku neďaleko miest Klischiivka a Andriivka.

Ruské ministerstvo obrany neodpovedalo okamžite, keď ho CNBC oslovilo so žiadosťou o vyjadrenie.

V príspevku na X z 8. februára Starlink uviedol, že “SpaceX neobchoduje žiadneho druhu s ruskou vládou alebo jej armádou.”

“Starlink nie je aktívny v Rusku, čo znamená, že služba nebude v tejto krajine fungovať. SpaceX nikdy nepredávala ani nepredávala Starlink v Rusku, ani neposlala zariadenia do miest v Rusku. Ak…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/12/musk-denies-selling-starlink-terminals-to-russia-after-kyiv-alleges-use.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.