Novinky

Biden kampaň debutuje oficiálny účet TikTok; aplikácia je stále zakázaná na väčšine vládnych zariadení

0 0

Americký prezident Joe Biden prilieta na medzinárodné letisko Johna F. Kennedyho v New Yorku, USA, 7. februára 2024.

Evelyn Hockstein | Reuters

Kampaň prezidenta Joea Bidena za znovuzvolenie spustila v nedeľu večer oficiálny účet TikTok. Účet je pozoruhodný, pretože TikTok je v súčasnosti zakázaný na väčšine zariadení vydaných vládou USA.

Účet TikTok s rukoväťou „@bidenhq“ debutoval v nedeľu počas osláv lunárneho Nového roka v Číne a Super Bowl 58 v USA.

Koncom roku 2022 Biden podpísal legislatívu, ktorá zakazovala väčšine zariadení vlastnených federálnou vládou používať TikTok. Toto ustanovenie bolo súčasťou rozsiahleho súhrnného zákona o výdavkoch a v tom čase predstavovalo veľkú výhru pre čínskych jastrabov v Kongrese.

Niekoľko štátov a New York tiež nasledovali príklad a minulý rok zakázali TikTok na zariadeniach vlastnených vládou, čo poukazuje na širokú škálu bezpečnostných problémov.

Materská spoločnosť TikTok je ByteDance so sídlom v Číne. CEO spoločnosti Shou Zi Chew je Singapurčan a absolvent Harvard Business School.

Jedným z najväčších externých investorov TikTok je Susquehanna International Group. Miliardár spoluzakladateľ firmy, Jeffrey Yass, má darovali milióny pre zákonodarcov, ktorí chcú zablokovať úplný zákaz aplikácie v štátoch.

Niekoľko amerických zákonodarcov obvinilo TikTok a ďalšie platformy sociálnych médií zo šírenia obsahu online, ktorý poškodzuje duševné zdravie detí a nechráni deti online.

Poradcovia kampane Biden povedali NBC News, že účet TikTok je súčasťou snahy stretnúť sa s voličmi tam, kde sú.

Aplikácia zostáva nevyhnutná pre mladších ľudí, vrátane tých, ktorí sú vo veku voliť v USA Pew Research Podľa údajov zverejnených koncom roka 2023 približne tretina ľudí vo veku 18 až 29 rokov v USA uviedla, že pravidelne dostáva správy na TikTok, čo je vyšší podiel ako kedykoľvek predtým.

Prísnejšia regulácia sociálnych médií…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/02/12/biden-campaign-debuts-official-tiktok.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.