Novinky

Česká národná banka znížila úrokovú sadzbu o pol percentuálneho bodu, chce tak podporiť ekonomiku

0 0

2024-02-10 08:48:11 – (SITA.sk)

Česká národná banka vo štvrtok už druhýkrát v rade znížila svoju kľúčovú úrokovú sadzbu v snahe podporiť ekonomiku krajiny. Banka hlavnú sadzbu zredukovala o pol percentuálneho bodu na 6,25 percenta.

Predtým úroky znížila v decembri, a to o štvrť percentuálneho bodu. Išlo vtedy o ich prvú redukciu od júna 2022. V rokoch 2021 a 2022 banka niekoľkokrát úroky zdvihla s cieľom bojovať proti prudkej inflácii.

Inflácia je stále vysoko

Česká ekonomika sa v záverečnom kvartáli vlaňajška medziročne zmenšila o 0,2 percenta. Inflácia v krajine vlani podľa Českého štatistického úradu klesla na 10,7 percenta z úrovne…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vofinanciach/ceska-narodna-banka-znizila-urokovu-sadzbu-o-pol-percentualneho-bodu-chce-tak-podporit-ekonomiku/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.