Novinky

Na Islande došlo k ďalšej erupcii, v Grindavíku láva pohltila niekoľko domov (video+foto)

0 0

2024-01-15 10:35:46 – (SITA.sk)

Sopečná erupcia v nedeľu zasiahla mesto Grindavík na juhozápade Islandu. Neďaleko sa otvorili dve vulkanické trhliny a láva sa dostala do mesta, pričom podpálila niekoľko domov.

Obrana, ktorú postavili v meste po erupcii v decembri, čiastočne lávu udržala, ale na niektorých miestach nebola dostatočná. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Islandský prezident Guðni Jóhannesson vyzval Islanďanov, aby držali pri sebe a „mali súcit s tými, ktorí nemôžu byť v ich domovoch“.


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/na-islandskom-grindaviku-sa-obnovila-sopecna-aktivita-lava-dorazila-do-mesta-niektore-domy-su-v-plamenoch-videofoto/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.