Novinky

Čoraz viac Benátčanov chce opustiť Benátky, mesto sa preto rozhodlo zakročiť proti masovému turizmu

0 0

2024-01-07 06:07:56 – (SITA.sk)

Benátky sa chystajú zakázať používanie megafónov a sprevádzanie turistických skupín s viac ako 25 ľuďmi.

Ide o snahu zmierniť vplyv masového turizmu na toto talianske mesto. Nové pravidlá nadobudnú platnosť od júna tohto roka, uviedlo mesto vo vyhlásení. Informuje o tom portál BBC.

Zákaz používania megafónov mesto odôvodňuje tým, že môžu „vyvolávať zmätok a rozrušenie,“. V septembri Benátky skúšobne schválili poplatok päť eur za každého návštevníka, ktorý do mesta príde na jeden deň.

Čoraz viac obyvateľov mesta sa rozhoduje pre odsťahovanie sa, pretože sa obávajú, že historické ostrovné mesto by…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/coraz-viac-benatcanov-chce-opustit-benatky-mesto-sa-preto-rozhodlo-zakrocit-proti-masovemu-turizmu/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.