Novinky

K bombovému útoku v iránskom meste Kermán sa prihlásil Islamský štát

0 0

2024-01-04 18:17:06 – (SITA.sk)

Extrémistická skupina Islamský štát sa prihlásila k stredajšiemu bombovému útoku v iránskom meste Kermán na výročie úmrtia generála Gásema Solejmáního.

Skupina to uviedla vo vyhlásení, ktoré cirkulovalo medzi džihádistami a potvrdili ho experti. Dvaja samovražední atentátnici podľa vyhlásenia vykonali útok vestami s výbušninami.

Irán bezprostredne vyhlásenie Islamského štátu nekomentoval.

Extrémisti chcú útokom podľa odborníkov pravdepodobne využiť chaos v regióne spôsobený vojnou Izraela proti palestínskemu militantnému hnutiu Hamas v Pásme Gazy.

Útok v Kermáne si vyžiadal najmenej 84 mŕtvych a…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/k-bombovemu-utoku-v-iranskom-meste-kerman-sa-prihlasil-islamsky-stat/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.