Novinky

Trnava v novom roku obnoví meštiansky dom Pracháreň, revitalizácia kultúrnej pamiatky bude stáť viac ako 4 milióny

0 0

2024-01-01 20:20:13 – (SITA.sk)

Najväčšou investičnou akciou mesta Trnava v tomto roku bude obnova meštianskeho domu Pracháreň za viac ako 4,2 milióna eur. Mestské zastupiteľstvo zatiaľ vyčlenilo z rozpočtu na túto investíciu 3,4 milióna eur.

Budovu zničili nájomníci

Trnava získala na obnovu a revitalizáciu tejto národnej kultúrnej pamiatky 2,3 milióna eur z plánu obnovy. Spoločnosť Metrostav Slovakia by podľa informácií prednostky Mestského úradu v Trnave Kataríny Koncošovej mala začať s prvými prácami už v januári, podľa zmluvy bude mať na ne jeden rok.

Budova Prachárne z obdobia okolo roku 1500 stojí v blízkosti radnice v centre Trnavy na rohu Radlinského ulice a Trojičného…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/trnava-v-novom-roku-obnovi-mestiansky-dom-pracharen-revitalizacia-kulturnej-pamiatky-bude-stat-viac-ako-4-miliony/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.