Novinky

Stíhačky F-16 z Dánska a Holandska sú na ceste na Ukrajinu, uviedol to americký minister zahraničných vecí Blinken

0 0

2024-07-10 19:20:37 – (SITA.sk)

Prvé stíhačky F-16 sú v tejto chvíli na ceste na Ukrajinu. Ako referuje web Kyiv Independent, v stredu počas samitu Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) vo Washingtone to uviedol americký minister zahraničných vecí Antony Blinken.

„Tieto lietadlá budú lietať na oblohe Ukrajiny toto leto, aby sa zabezpečilo, že Ukrajina sa bude môcť naďalej účinne brániť proti ruskej agresii,“ povedal Blinken.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Očakávalo sa, že Ukrajina dostane prvé lietadlá F-16 toto leto, rok po tom, čo Dánsko a Holandsko na vlaňajšom samite NATO vo Vilniuse založili „koalíciu stíhačiek“ s ďalšími deviatimi…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/stihacky-f-16-z-danska-a-holandska-su-na-ceste-na-ukrajinu-uviedol-to-americky-minister-zahranicnych-veci-blinken/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.