Novinky

Štát plánuje opatrenia na odvrátenie ekologickej havárie z gudrónových lagún v Nemeckej

0 0

2024-07-10 11:24:00 – (SITA.sk)

Vláda SR schválila s pripomienkou materiál s názvom „Zabezpečenie opatrení na odvrátenie ekologickej havárie a environmentálnych škôd z Odkaliska Dubová“.

Dôvodom schválenia materiálu bola nutnosť okamžitých opatrení na zabránenie hrozby poškodenia životného prostredia a ohrozenia verejného zdravia vyplývajúcich z dosiahnutia kritickej hladiny odpadovej vody v gudrónových lagúnach v areáli spoločnosti PTCHEM, s.r.o. Nemecká.

Za záťaž je zodpovedná spoločnosť

Vodnú stavbu Odkalisko Dubová tvoria dve gudrónové lagúny, evidované ako potvrdené environmentálne záťaže.

Z konania o určení povinnej osoby podľa zákona vyplynulo, že spoločnosť PTCHEM, s.r.o., zodpovedá za environmentálnu záťaž v areáli spoločnosti, zatiaľ čo…


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/nasvidiek/stat-planuje-opatrenia-na-odvratenie-ekologickej-havarie-z-gudronovych-lagun-v-nemeckej/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.