Novinky

Powellova inflácia, Čína CPI, PPI; Japonsko PPI

0 0

Zákazníci na trhu s čerstvými potravinami v Šanghaji v Číne v pondelok 7. augusta 2023.

Bloomberg | Bloomberg | Getty Images

Ázijsko-pacifické trhy začali v stredu nižšie, aj keď kľúčové benchmarky na Wall Street vzrástli po holubičích komentároch predsedu americkej centrálnej banky Jeromea Powella v noci nadnes.

Powell signalizoval opatrnosť pri ponechaní úrokových sadzieb na príliš vysokej úrovni, pričom uviedol, že „príliš neskoré alebo príliš malé zníženie politických obmedzení by mohlo neprimerane oslabiť ekonomickú aktivitu a zamestnanosť“.

V Ázii budú investori hodnotiť údaje o inflácii z Číny a Japonska, pričom Čína zverejní údaje o spotrebiteľských a výrobných cenách za jún.

Očakáva sa, že inflácia v Číne sa mierne zrýchli na 0,4 % z 0,3 % v máji, pričom sa predpokladá, že jej PPI zaznamená miernejší pokles o 0,8 % z májového poklesu o 1,4 %.

japonskej Nikkei 225 ustúpil z utorňajšieho historického maxima a mierne klesol, zatiaľ čo široko založený Topix sa obchodoval blízko rovnej línie.

Južná Kórea Kospi bol o 0,25 % nižší, zatiaľ čo Kosdaq s malou kapitalizáciou bol o 0,2 % nižší. V stredu juhokórejský výrobca obrany Hanwha Aerospace oznámila objednávka v hodnote 1,38 bilióna wonov (1 miliarda USD) z Rumunska na dodávku húfnic K9 do krajiny.

Austrália S&P/ASX 200 klesla o 0,28 %.

Hong Kong Index Hang Seng futures boli na 17 641, čo je viac ako pri poslednom uzavretí HSI na 17 523,23.

Najväčší čínsky poisťovateľ, Ping An Insurance, zvažuje vydanie konvertibilných dlhopisov v hodnote až 5 miliárd dolárov, podľa zdrojov s priamou znalosťou veci.

Cez noc v USA S&P 500 Po Powellových komentároch sa v utorok vyšplhal na nový rekord, získal 0,07 % na 5 576,98 a zaznamenal svoj 36. rekordný záver roka.

The Nasdaq Composite pridal 0,14 % a uzavrel na 18 429,29, čím sa deň tiež skončil rekordne. The Priemyselný priemer Dow Jones klesla o 0,13 %.

— Brian Evans a Sarah Min z CNBC prispeli k…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/07/10/asia-markets.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.