Novinky

Powell z Fedu tvrdí, že vysoké sadzby by mohli poškodiť rast

0 0

Obchodníci pracujú na pôde newyorskej burzy 26. apríla 2023 v New Yorku.

Michael M. Santiago | Getty Images

Táto správa je z dnešného CNBC Daily Open, nášho bulletinu o medzinárodných trhoch. CNBC Daily Open prináša investorom informácie o všetkom, čo potrebujú vedieť, bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú. Ako to, čo vidíš? Môžete sa prihlásiť na odber tu.

Čo dnes potrebujete vedieť

Posun k záznamom
The
S&P 500 a Nasdaq Composite prešli k nim intraday a záznam sa uzavrie ako Federálny rezervný systém Predseda Jerome Powell varoval pred nebezpečenstvom udržiavania vysokých úrokových sadzieb. Nvidia vzrástol o 2,48 % po tom, čo KeyBanc zvýšila svoj cenový cieľ pre výrobcu čipov AI. Apple sa vyšplhal k rekordnej blízkosti už šiesty deň po sebe. The Priemyselný priemer Dow Jones stratil 52 bodov. Výnos za 10 rokov Pokladnica Poznámka ruža aj keď Powell povedal, že sa dosiahol pokrok v oblasti inflácie. Ceny ropy spadol už tretí deň po sebe.

Rast v ohrození
Powell varoval, že udržiavanie vysokých úrokových sadzieb príliš dlho by mohlo poškodiť hospodársky rast. Napriek nedávnemu ochladeniu poznamenal, že ekonomika a trh práce zostávajú silné. Powell zdôraznil pokrok v znižovaní inflácie smerom k 2% cieľu centrálnej banky. “Zároveň, vo svetle pokroku dosiahnutého v znižovaní inflácie a ochladzovaní trhu práce za posledné dva roky, nie je zvýšená inflácia jediným rizikom, ktorému čelíme,” uviedol Powell v pripravených poznámkach. “Neskoré alebo príliš malé zníženie politických obmedzení by mohlo neprimerane oslabiť hospodársku aktivitu a zamestnanosť.”

pomoc Ukrajine
prezident Joe Biden oznámila nové záväzky vylepšiť Ukrajinaprotivzdušnej obrany proti Rusku počas prejavu pri príležitosti 75. výročia NATO. “Putin nechce nič menej – nič menej – než totálne podrobenie Ukrajiny, aby skoncovalo s ukrajinskou demokraciou,” povedal Biden. “Vieme, že Putin sa nezastaví pri…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/07/10/cnbc-daily-open-feds-powell-says-high-rates-could-hurt-growth.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.