Novinky

Musk hovorí, že ďalší mozgový implantát Neuralink sa očakáva približne budúci týždeň

0 0

Jonathan Raa | Nurphoto | Getty Images

Elon Musk povedal v stredu, že jeho brain tech startup Neuralink dúfa, že svoj systém implantuje druhému ľudskému pacientovi v priebehu „približného týždňa“. Vedúci pracovníci tiež uviedli, že spoločnosť robí zmeny, aby sa pokúsila znížiť hardvérové ​​problémy stretlo sa so svojím prvým účastníkom.

Neuralink buduje rozhranie mozog-počítač alebo BCI, ktorého cieľom je pomôcť pacientom s technológiou kontroly paralýzy, ako je telefón alebo počítač, s ich mysľou. Prvý systém spoločnosti, nazvaný Telepatia, sa sústreďuje okolo 64 “vlákien”, ktoré sú vložené priamo do mozgu. Vlákna sú tenšie ako ľudský vlas a podľa Neuralink’s zaznamenávajú nervové signály cez 1024 elektród. webovej stránky.

BCI boli študované na akademickej pôde po celé desaťročia, ako aj niekoľko ďalších spoločností Synchrónne, Paradromics a Presná neuroveda vyvíjajú svoje vlastné systémy. Žiadna spoločnosť BCI nedostala súhlas od amerického Úradu pre potraviny a liečivá na komercializáciu svojich zariadení.

V živý prenos s vedúcimi pracovníkmi Neuralinku v stredu Musk povedal, že spoločnosť dúfa, že tento rok implantuje svoje zariadenie medzi „vysoké jednociferné čísla“ pacientov. Nie je jasné, kedy a kde sa tieto postupy uskutočnia.

Hovorca spoločnosti Neuralink nebol okamžite k dispozícii na vyjadrenie.

V januári im Neuralink implantoval svoj BCI prvý ľudský pacient29-ročného Nolanda Arbaugha, v Barrowovom neurologickom inštitúte vo Phoenixe v Arizone v rámci klinickej štúdie schválenej FDA.

Neuralink povedal v an Aprílový blogový príspevok že operácia dopadla „extrémne dobre“. Avšak v týždňoch po zákroku Neuralink povedal nejaké vlákna z implantátu stiahnutý z Arbaughovho mozgu. Spoločnosť údajne zvažovala odstránenie implantátu, ale problém nepredstavoval priame riziko pre bezpečnosť Arbaugha, podľa…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/07/10/musk-says-next-neuralink-brain-implant-expected-in-next-week-or-so.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.