Novinky

Dolinková ponúkla ukrajinským deťom zo zbombardovej nemocnice v Kyjeve miesto v NÚDCH (video+foto)

0 0

2024-07-10 09:46:25 – (SITA.sk)

Ministerka zdravotníctva SR Zuzana Dolinková ponúkla ukrajinským deťom zo zbombardovanej nemocnice v Kyjeve miesto v Národnom ústave detských chorôb. Dolinková pred rokovaním vlády priznala, že v stredu ráno volala s ministrom zdravotníctva z Ukrajiny Viktorom Liaškom.

Informovala sa o tom, že v nemocnici sa nachádzalo 700 detí a všetky boli bezpečne prevezené do iných zdravotníckych zariadení v rámci Ukrajiny.

Štyria rodičia sú zaregistrovaní v systéme

Minister zdravotníctva Liaško zároveň informoval rodičov detí, že v rámci pomoci členských krajín Európskej únie môžu požiadať o prevoz ich detí do iných krajín.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Čítať ďalej..

Zdroj obrázku: sita.sk

Originál článok : https://sita.sk/vzdravotnictve/dolinkova-ponukla-ukrajinskym-detom-zo-zbombardovej-nemocnice-v-kyjeve-miesto-v-nudch-videofoto/
© SITA Všetky práva vyhradené.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.