Novinky

Čínsky prílev ETF vzrastie za tri roky päťnásobne, hovorí Morningstar

0 0

Čínski colníci vztýčili čínsku vlajku počas skúšky na slávnostné vztýčenie vlajky v Šanghaji.

Qilai Shen | Bloomberg | Getty Images

Čínske fondy obchodované na burze zaznamenali za posledných päť rokov „ohromujúci“ rast, pričom prílev neustále dosahoval nové maximá, uvádza Morningstar.

„Ročný prílev do čínskych ETF za posledné tri roky vzrástol takmer päťnásobne,“ uviedla v júnovej správe výskumná manažérka spoločnosti Morningstar Wanda Wang.

Podľa údajov, ktoré poskytla americká firma poskytujúca finančné služby, celkový ročný prílev do čínskych ETF narástol zo 127,2 miliardy čínskych juanov (17,49 miliardy dolárov) v roku 2021 na 387,2 miliardy juanov v roku 2022. V roku 2023 toto číslo dosiahlo 604,3 miliardy juanov.

Do konca minulého roka sa celkové aktíva pod správou (AUM) ETF v Číne viac ako zdvojnásobili v porovnaní s koncom roka 2020 a dosiahli 1,82 bilióna juanov.

„Medzi rokmi 2018 a 2023 dosahovala ročná miera rastu spravovaných aktív ETF v Číne v priemere ohromujúcich 40 % a celková AUM dosahovala každý rok rekordné maximá,“ uvádza sa v správe Morningstar.

Širší čínsky trh s akciami A je od roku 2022 „vlažný“, pričom svetlé miesta má len v určitých špecializovaných odvetviach, uviedla spoločnosť poskytujúca finančné služby.

“Rast čínskeho trhu ETF za posledných pár rokov je explozívny,” povedal Wang pre CNBC.

V tomto kontexte sa stalo výzvou, aby aktívne spravované fondy prekonali výkonnosť, čo pomohlo posunúť čínsky trh ETF a zdvojnásobiť celkovú AUM na 2 bilióny juanov za menej ako tri roky.

„Príliv investícií inštitucionálnych investorov smeroval do ETF so širokým indexovým sledovaním, čo je najdôležitejšia časť rýchleho prílevu ETF v Číne,“ dodal Wang.

„Obrovská príťažlivosť“ pre akciové ETF


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/07/10/chinese-etf-inflows-jump-5-fold-in-three-years-says-morningstar.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.