Novinky

‘Blowout’ vo Francúzsku náklady na pôžičky ešte len prídu: David Roche

0 0

Vo Francúzsku je politická paralýza ekonomická, hovorí David Roche

Francúzske náklady na pôžičky stále čelia „výbuchu“ v porovnaní s nemeckými, keďže politická a ekonomická realita nastáva po parlamentné voľbypodľa skúseného investora Davida Roche.

Bývalý šéf Európskej centrálnej banky Jean-Claude Trichet však pre CNBC povedal, že verí, že napriek súčasnej neistote sa vytvorí „koalícia nápadov“, ktorá prelomí akúkoľvek patovú situáciu.

Francúzsky dlhopisový trh má zostal relatívne pokojný po nedeľnom druhom kole hlasovania, v ktorom prekvapivo zvíťazila ľavicová aliancia Nový ľudový front. Žiadna strana ani koalícia nezískala absolútnu väčšinu, takže Francúzsko bude bojovať s visiacim parlamentom.

Rozpätie medzi francúzsky a nemecký Výnosy 10-ročných dlhopisov boli v stredu okolo 70 bázických bodov, čo je pokles z 12-ročného maxima 85 bázických bodov, ktoré dosiahli 28. júna – a nárast zo 49 bázických bodov predtým, ako francúzsky prezident Emmanuel Macron šokoval národ vyhlásením predčasných volieb. Francúzsky dlh historicky prevyšuje dlh Nemecka, no tento rozdiel dosiahol úrovne, ktoré neboli zaznamenané od európskej dlhovej krízy na začiatku roka 2010.

Výnosy dlhopisov sa pohybujú inverzne k cenám a predstavujú zmenu nákladov na pôžičky pre vládu, čo tiež naznačuje dlhodobú dôveru investorov v ekonomiku.

Roche, prezident Quantum Strategy, uviedol, že pozorovatelia trhu mohli očakávať „prepad“ na 120 bázických bodov medzi francúzskym a nemeckým štátnym dlhom, keďže je veľmi nepravdepodobné, že by nová francúzska vláda znížila fiškálny deficit krajiny, aby splnila požiadavky. nariadenia Európskej únie.

“Ale v skutočnosti sa nič nestalo. Teraz si myslím, že sa to stane,” povedal Roche pre CNBC.Squawk Box Europe” v utorok.

„Keď príde domov, v skutočnosti politická paralýza vo Francúzsku je ekonomická paralýza vo Francúzsku, ekonomická paralýza vo Francúzsku znamená, že Francúzsko je…


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/07/10/blowout-in-french-borrowing-costs-still-to-come-david-roche.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.