Novinky

Bill Gross hovorí, že Tesla je nová akcia meme

0 0

Globálny neobmedzený dlhopisový fond Billa Grossa Janus Henderson utrpel minulý mesiac splateniami viac ako 200 miliónov dolárov, čím sa aktíva znížili na 1,25 miliardy dolárov z viac ako 2,24 miliardy vo februári.

Lucy Nicholson | Reuters

Verí dlhoročný investor Bill Gross Elon Musk‘s Tesla sa medzi drobnými investormi správa ako špekulatívna hra.

„Tesla sa správa ako akcie meme – klesajúce základy, priama cenová akcia,“ povedal bývalý hlavný investičný riaditeľ a spoluzakladateľ Pimco v príspevku v utorok popoludní na X. „Ale potom sa zdá, že každá druhá akcia je nová. Väčšina z nich je pump and dump.“

Tesla je na úžasnej 10-dňovej víťaznej sérii, od 24. júna až o neuveriteľných 43,6 %. Rely spočiatku vyvolala spoločnosť Tesla. výroba vozidiel v druhom štvrťroku a čísla dodávok, ktoré prekonali očakávania analytikov.

Ikona akciového grafuIkona burzového grafu

skryť obsah

Teslova jazda

Zdá sa, že Gross, ktorý bol svojho času najvplyvnejším investorom na americkom dlhopisovom trhu, si myslí, že správa o silných dodávkach nestačila na ospravedlnenie takého do očí bijúceho behu.

80-ročný investor porovnával aj Teslu s Žuvacie, Zapp a “starý obľúbený” GameStop. Chewy nedávno získal status meme po online osobnosti Roaring Kitty, ktorá v roku 2021 inšpirovala mániu GameStop, kúpil značný podiel v maloobchode s domácimi zvieratami.

Gross predtým prezradil, že on vliezol do toho obchodovanie s opciami GameStop a AMC za účelom rýchlych ziskov v roku 2022, ktoré sa nazývajú „akcie lotériových lístkov“.

Akcie Tesly k dnešnému dňu stále rastú len o 6 %, pričom zaostávajú za indexom S&P 500, ktorý si pripísal 17 %.

Nenechajte si ujsť tieto poznatky od CNBC PRO


Čítať ďalej..

Zdroj: https://www.cnbc.com/2024/07/10/bill-gross-says-tesla-is-the-new-meme-stock.html
Obrázok zdroj: cnbc.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.