Novinky

Apple a Microsoft sa vzdávajú svojej šance nahliadnuť do tajomstiev OpenAI

0 0

Kredit: Calvin Wankhede / Android Authority
  • Phil Schiller z Apple už nebude členom predstavenstva OpenAI ako pozorovateľ. Spoločnosti sa namiesto toho budú pravidelne stretávať, aby prediskutovali záležitosti, ktoré ich zaujímajú.
  • Microsoft sa tiež vzdal svojho pozorovateľského kresla v správnej rade OpenAI kvôli rastúcej kontrole zo strany globálnych regulátorov.
  • Zrušením svojich kresiel v správnej rade v prospech pravidelných stretnutí môžu spoločnosti Apple a Microsoft pomôcť vyhnúť sa relevantným protimonopolným prípadom.

Pred niekoľkými dňami správa naznačila, že v dôsledku partnerstva ChatGPT na iOS 18 sa Phil Schiller z Apple pripojí k predstavenstvu OpenAI ako pozorovateľ koncom tohto roka. Hoci počiatočná správa mohla byť presná, teraz sa zdá, že spoločnosti zmenili svoje plány. Namiesto pozorovateľského kresla sa Apple bude údajne pravidelne stretávať s OpenAI, aby sa vyhol prípadným protimonopolným prípadom.

Podľa Peňažné časy, Apple sa vzdal svojho miesta pozorovateľa v predstavenstve OpenAI. Pre tých, ktorí to nepoznajú, by táto pozícia poskytla Philovi Schillerovi úlohu bez hlasovacieho práva na zasadnutiach predstavenstva OpenAI. Aj keď by toto usporiadanie nedalo spoločnosti Apple kontrolu nad smerovaním OpenAI, vpustilo by to do jej tajných plánov.

Zdroj: https://www.androidauthority.com/apple-microsoft-give-up-openai-board-seats-3459293/

Obrázok:androidauthority.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.