Novinky

Legendárny meč „Excalibur“, uložený v skale 1300 rokov, záhadne zmizne

0 0

Staroveký meč známy ako Durandal, ktorý bol viac ako tisícročie symbolom dedičstva Rocamadour, zmizol z miesta svojho odpočinku.

Meč, o ktorom sa verilo, že je nezničiteľný a bol zapustený do pevnej skaly, bol pozostatkom historického významu a základným kameňom miestneho folklóru.

Príbeh o Durandalovi sa datuje do obdobia rytierstva, kde ním údajne vládol udatný rytier Roland, postava francúzskej legendy.

Meč, ktorý Rolandovi daroval veľký cisár Karol Veľký, bol považovaný za meč, ktorý má mimoriadnu schopnosť štiepiť balvany na dve časti. Jeho pôvod je zahalený božským tajomstvom, keďže legenda hovorí, že Karol Veľký dostal meč priamo z nebeských rúk.

Po stáročia sa Durandal nachádzal v skalnej stene, týčiaci sa 32 stôp nad zemou v malebnej dedinke Rocamadour na vrchole útesu. V zdanlivo obyčajný pondelok však bola zaznamenaná absencia meča, čo viedlo k návalu obáv a začatiu policajného vyšetrovania.

Nachádza sa vysoko nad zemou v oblasti známej svojou bezpečnosťou a vynára sa otázka: ako mohla byť taká lúpež vykonaná? Myseľ mnohých sa preháňa s teóriami, no žiadny presvedčivý dôkaz sa neobjavil.

starosta vyjadrený kolektívneho cítenia dediny, pričom sa uvádza, že strata Durandalu je podobná strate kúska duše dediny.

“Rocamadour sa cíti zbavený časti seba samého,” povedal miestny starosta pre La Depeche. “Aj keď je to legenda, osudy našej dediny a tohto meča sú spojené.”

Pošta Legendárny meč „Excalibur“ uložený v skale za 1 300…

Originál článok: https://anomalien.com/legendary-excalibur-sword-lodged-in-rock-for-1300-years-vanishes-mysteriously/

Zdroj : anomalien.com
Obrázok zdroj:anomalien.com a pixabay.com

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Žiadny z uvedených článkov nie je majetkom majiteľa/prevádzkovateľa webu, prevádzkovateľ nezodpovedá za obsah a ani pravdivosť správ, originál zdroj ako aj odkaz na celé znenie článku je vždy na konci príspevku ! Je preto zakázané kopírovať alebo šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu prevádzkovateľa. Všetky práva vyhradené. Na týchto stránkach je publikovaný materiál tretích strán (osob a firiem) podľa podmienok.
Pri článkoch kde je ako zdroj uvedená © SITA .Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu článkov a fotografií bez predchádzajúceho písomného súhlasu© SITA a uvedených agentúr je výslovne zakázané.